TADİLAT ÇALIŞMALARI

Karasu’da Menzil Cemaati’ne ait “tatil köyü” kurulduğu ortaya çıktı. Gazeteci Murat Ağırel’in Halk Tv’de yayınlanan “Vizör” programında görüntülerine yer verilen bölgede halihazırda tadilat çalışmalarının yapıldığı belirtildi. Görüntülerde bir “bekçi”nin, 300 kişinin yaşadığı bölgenin Menzil tarikatı şeyhi Abdulbaki Elhüseyni’ye ait olduğunu söylediği görülüyor.

GÖZLEMLERİNİ AKTARDI

Bölgeyle ilgili gözlemlerini aktaran gazeteci Murat Ağırel, “Tatil köyü izlenimi veren yere girdiğimde hiç kimse yoktu. Motorumla gidebildiğim yere kadar gittim. Bütün kapılarda ve evlerin girişinde tarikata ait yazıların olduğunu gördüm. Bakım yapılıyordu, ağaçlar budanmıştı. Hatta içerisinde çok büyük bir Aquapark vardı.” ifadelerini kullandı.

‘SİLAHLI ADAMLAR…’

Çevre halkının kendisine lüks VIP araçların geldiğini, sahil kısmında kum torbalarıyla barikatların oluşturduğunu ve yurttaşların bölgeye yaklaştırılmadığını söylediğini belirten Ağırel, silahlı şahısların bölgeyi koruduğu iddiasını paylaşarak, “Denize sıfır bir yerde imarın olması mümkün değil. Hatta iddiaya göre tarikat kaçak yol yapmış.” dedi.