YATIRIM PLANINDA DEĞİL ŞOKU

AGDAŞ öncülüğünde yürütülen çalışmada iddiaya göre Erenler Çaybaşı Yeniköy Mahallesi'nden gelen doğalgaz Arifiye Kemaliye,Kumbaşı,Çınardibi Mahalleleri’nden sonra doğalgaz hattı çalışması Kışlaçay Mahallesinde gerekli abone sayısına göre altyapı çalışmalarına başlanacak denildi ve AGDAŞ öncülüğünde Kemaliye, Kumbaşı hattı alt yapı çalışmaları yapılırken, Kışlaçay ve Boğazköy Mahalleri kapsam içinde değildi. Çınardibi Mahallesi de alt yapı kapsamına alınmıştı.

MAHALLEYİ ŞOK ETTİ

Kışlaçay Mahallesi Muhtarı Cemal Aldemir yaptığı açıklamada, "Kışlaçay Mahallesi'nin doğalgaz alt yapı çalışması bu yıl yatırım kapsamına alındı. Kışlaçay Mahallesi halkından doğalgaz aboneliği için kişisel bilgilerin alıp AGDAŞ’a toplanan bilgilerin müracaatını gerçekleştirdi. Fakat AGDAŞ'tan gelen bilgi mesajıyla hepimiz şok olduk. Gelen mesajda 'İlgili dilekçeniz ile Sakarya ili, Arifiye İlçesi, Kışlaçay Mahallesinde bulunan konutlara doğal gaz hattı imalatının yapılması talep edilmiştir. Belirtilen bölgede mevcut doğal gaz dağıtım şebekemiz ve planlanmış bir yatırımımız bulunmamaktadır.. Bilgilerinize rica ederiz denildi.! yazısını görünce neye uğradığımızı şaşırdık" dedi.

BİN METRE ÖTEDE VAR!

Sizi kuduz tehlikesinden uzaklaştıracak altın kurallar Sizi kuduz tehlikesinden uzaklaştıracak altın kurallar

Vatandaşlardan da AGDAŞ'a büyük tepki geldi. Bazı vatandaşlar, "Çocuk mu kandırıyorsunuz ya dağıtım şebekemiz yoktur dediğiniz mahallemize bir kilometre mesafedeki Çınardibi Mahallesi'ne geçen yıl doğalgaz verdiniz şu an kullanılıyor. Bize uzaklığı 1000 metre!  Sakarya'yı sportif, kültürel, sanatsal alanda her türlü platformda en üst düzey şekilde temsil eden Kışlaçay Mahallemize bir türlü verilmeyen doğal gaz hizmetinin ardında artık farklı işler olduğunu düşünmekteyiz ve buna istinaden biz de elimizden geleni ardımıza koymayacak şekilde davranmaya söz verdik" ifadelerine yer verdi.