ÖNEMLİ BİR  ÇALIŞMA
Saadet Sakarya bir süredir 6360 sayılı Kanunla birlikte köyden mahalleye dönüşen yerlerle ilgili çok önemli bir çalışma yürütüyor” diyerek ilçe halkı ve mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen ve istişare ettiklerini işaret eden İlçe Başkanı Özdemir Özcan, kırsal mahallenin önemi, sağladığı kolaylıklar, tarım ve hayvancılık faaliyetlerine engelin ortadan kaldırılması ile mümkün olabileceğini ifade etti.

901d5f37-cd0f-4770-a030-458c8951d750
"AVANTAJLAR KAZANILACAK"
Saadet Partisi İl Başkanı Hasan Zengin, ve İl Başkan Yardımcısı Ali Ahmet Çelik ve ilçe yöneticilerinde hazır bulunduğu ziyarette, Özdemir Özcan, kırsal mahalle statüsünün tekrar kazanılması için belirli prosedürlerin takip edilmesi gerektiğini kaydederek, “Mevcut yasa ile mahalle statüsüne dönüşen köylere yeniden kırsal mahalleye dönme imkanı vardır. Kırsal mahalle olmanın avantajlarını tekrar kazanmak isteyen vatandaşlarımıza ulaşıp gereken tüm teknik desteği vermeye devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın ve ilgili sivil toplum kuruluşların oluşturacağı kamuoyu ile daha sağlıklı bir sonuç alınabileceğini düşündüğümüz için duyarlı tüm halkımızı konuda desteğe davet ediyoruz” dedi.

6da084ad-2e2b-4d0e-bacc-ba4535e78deb
BİLGİLENDİRME
Söğütlü Mahalle Muhtarlar Derneği Başkanı Cihan Çakırsoy ve yönetim kurulu üyeleri, Saadet Partisi heyetinin ziyaretinden dolayı müteşekkir olduklarını, kendilerine takdim edilen Mektup ile alakalı halkı bilgilendireceklerini kaydetti.