Sakarya Büyükşehir Belediyesi, her türlü afet ve doğal olaya karşı 7/24 hazır bekliyor. Sakarya Su Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ) ekipleri, öğle saatlerinde etkili olan şiddetli sağanak yağış sırasında sahaya indi. Meteoroloji verilerine göre metrekareye 16 kilogram yağış düşerken, olumsuzluk yaşanan bölgelere anında müdahale edildi.

kuvvetli_yagis2

Büyükşehir tam kadro görevdeydi
Mevsim ortalamalarının üzerinde seyreden yağış sonrası yoğunluğun oluştuğu bölgelerdeki yağmur suları SASKİ ekiplerince süratle tahliye edildi. Adapazarı şehir merkezi ve tüm ilçelerde alınan ihbarlara anında cevap veren Büyükşehir, tam kadro çalıştı. SASKİ,  kent genelinde mağduriyetin yaşandığı tüm bölgelere ulaşarak gerekli çalışmaları yaptı.

kuvvetli_yagis3

Anında müdahale edildi
SASKİ’den yapılan açıklamada, “Sakarya genelinde bugün etkili olan kuvvetli sağanak yağış esnasında teyakkuz haline geçtik ve tüm ekiplerimizle sahadaydık. Mevsim ortalamalarının üzerinde olan kuvvetli yağış sonrasında su tahliyelerini gerçekleştirdik ve sorun yaşayan vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek için anında müdahale ettik. Ekiplerimiz 7/24 esasına göre sahada ve ihbar telefonlarımız günün her saatinde açıktır” denildi. 

kuvvetli_yagis4