İMZA GÜNÜ

Okul Müdürü Murat Tek’in kısa açılış konuşması ile başlayan, oturum yöneticiliğini okulun Türkçe öğretmenleri Hasan Çelik ile Sümeyye Değirmenci'nin başarıyla üstlendiği söyleşi ve imza günü etkinliği soru ve cevaplar üzerine gelişti. Şehir ve kitap merkezli yaklaşık iki saat süren söyleşide ortaokul öğrencilerinden de on kadarı yazarlara sorular sorup cevaplarını aldılar.

2-504

41 ŞAİR VE YAZAR

TYB Sakarya Şubesi Başkanı Fahri Tuna; “TYB Sakarya Şubesine üye 41 şair ve yazarımızla, daima okullarımızın ve kütüphanelerin yanındayız. Ferizli Sinanoğlu Hatice Aslan Ortaokulu yönetimi gibi diğer okullarımızdan da talepler gelirse, üyelerimizi büyük bir memnuniyetle okullarımıza yönlendiririz. Yaşasın edebiyat, yaşasın kitaplar, yaşasın gençlik” dedi.

1-692

YÖK'ten vakıf üniversitelerine ücret uyarısı YÖK'ten vakıf üniversitelerine ücret uyarısı

YAZARLIĞIN YÜZDE 67’Sİ YETENEK

Tarih boyunca bilgi ve edebiyatın aktarıcısının kitap olduğunu, akıllı telefon ve popüler kültürün etkisiyle kitabın eski ağırlığının bir nebze azalsa da zamanın yine kitabın ve kütüphanenin lehine gelişeceğinden söz eden Yazar Tuna; yazarlığın yüzde 67'sinin yetenek, kalan kısmının ise okumak, yaşamak ve gözlem olduğunu, iyi yazar olmanın öncelikle iyi okur olmaktan geçtiğini söyledi.

9-75

ÇİÇEK TAKDİM EDİLDİ

Kütüphane ve kitabın öneminin vurgulandığı programın bitiminde Ferizli Sinanoğlu Hatice Aslan Ortaokulu Müdürü Murat Tek misafir yazarlara çiçek takdim ederken, öğrenciler de kitaplarını Tuna ve Akyüz'e imzalattılar.

8-1293-443