Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı etkinliklerine maneviyatı yüksek bir program ile devam etti.Aziz Duran Parkı’nın içinde bulunan Sakarya Sanat Galerisi, bu kez İslam Alemi için çok özel eserlere ev sahipliği yaptı. Hz. Muhammed Mustafa’ya ait mukaddes eserler galeride sergiye açıldı.
Kutbal Emanetler2

Sakaryalılar akın etti
Ramazan’a özel organize edilen sergi, 3 gün boyunca Sakaryalıların adeta ilgi odağı oldu. İslam peygamberi Hz. Muhammed’in eşyaları, ayak izi, sahabelerin eşyaları, Mekke ve Medine’den o döneme ait eserlere ve temsili savaş argümanlarına yer verilen sergiye binlerce Sakaryalı akın etti. 12.00 ve 23.00 saatleri arasında özel emanetleri görmeye gelen vatandaşlar galeri önünde yer yer uzun kuyruklar oluşturdu.
Kutbal Emanetler3

En çok iğli gören İslami sergi
Hz. Muhammed’in kullandığı eşyaları ve evinde bulunan özel parçalarıgörenler duygusal anlar yaşadı. Kâbe örtüleri, Sakal-ı Şerif, Kadem-i Şerif, Hücre-i Saadet Örtüsü, Kabir Toprağıve peygamber ile yol arkadaşlarının savaşta kullandığı kılıçları ilk kez gören vatandaşlar şaşkınlığını gizleyemedi. 3 günün sonunda kapılarını kapatan sergi, Sakarya’da en çok ilgi gören İslami sergiler arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Kutbal Emanetler4

Sakarya nüfusunun yüzde 24'ü çocuk! Sakarya nüfusunun yüzde 24'ü çocuk!

Kutbal Emanetler8

Kutbal Emanetler7

Kutbal Emanetler6

Kutbal Emanetler5