Buluşmalar, kortejler, konserler
Adapazarı’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101’inci yılı, 21 Haziran tarihinde Adapazarı Belediyesi’nin organizasyonları, Ferizli ve Söğütlü Belediyeleri ile Sakarya Yerel Kültür Derneği’nin katkılarıyla düzenlenecek birçok etkinlikle coşkuyla kutlanacak. Söğütlü Sıraköy Mezarlığı’nda kurtuluş kahramanlarından Halit Molla’yı anma programı ile başlayacak etkinlikler, Ferizli ve Söğütlü’de Kurtuluş Kortejleri ve Mehteran Gösterileri, Sertan Demir- Kahramanlık Türküleri Dinletisi, kurtuluş yürüyüşü, mehteran gösterisi, esnaf selamlaması, şehitler anısına mevlid programı ve ikramlar ile devam edecek; Poyrazlar’da doğa yürüyüşü, Sinan Şimşek ve Oğuzhan Koç konserleri ile son bulacak.

Başkanlardan davet
Söğütlü Belediye Başkanı Koray Oktay Özten, 21 Haziran tarihinin şehir için çok anlamlı olduğunu dile getirirken, Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu ise, kurtuluşun 101. Yılının birlik ve beraberlik içerisinde kutlanacağını dile getirdi. 
Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu da yaptığı açıklamada, Adapazarı’na gönül veren herkesin birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşçe yaşadığını vurguladı. Asırlardır aynı anılara ve acılara ortak olduklarının altını çizen Başkan Mutlu Işıksu, “Biz çok büyük, çok güzel bir aileyiz ve her bir hemşehrimizi ailemizin ferdi olarak görüyoruz. Sokakları gayretle ve alın teriyle yoğrulmuş, sevgide ve muhabbette birleşen Adapazarı’mızda hayat var diyerek, bu güzel şehri bizlere miras bırakan kahraman ecdadımızı yâd edecek ve aziz hatıralarına saygı duruşunda bulunacağız. Kurtuluşun 101. yılında şehrimizin çeşitli noktalarında gerçekleşecek etkinliklerimize tüm Adapazarı sevdalılarını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

oguzhan_koc

Oğuzhan Koç konser verecek
Adapazarı Belediyesi’nin kurtuluşun 101. yılında düzenleyeceği etkinliklerin kapanış programında, ünlü sanatçı Oğuzhan Koç, sevilen şarkılarını Adapazarılı hayranları için seslendirecek. 21 Haziran Salı günü Poyrazlar Gölü Etkinlik Alanı’nda düzenlenecek konser, saat 20.00’da başlayacak. Sakarya Büyükşehir Belediyesi,Saat:17:00’dan itibaren Demokrasi Meydanı’ndan konser alanına seferler düzenleyecek. 

Etkinlik Takvimi ise şu şekilde:

•    21 Haziran / 10.00 / Halit Molla Anma Programı
Söğütlü Sıraköy Mezarlığı

•    21 Haziran / 11.30 / Kurtuluş Korteji ve Mehteran Gösterisi
Ferizli Belediyesi- Ferizli

•    21 Haziran / 12.30 / Kurtuluş Korteji ve Mehteran Gösterisi
Söğütlü Belediyesi-Söğütlü

•    21 Haziran / 15.00 / Sertan Demir Konseri-Kahramanlık Türküleri
Tarihi Uzunçarşı

•    21 Haziran / 16.00 / Kurtuluş Korteji, Esnaf Selamlama, Mehteran Gösterisi
Ağa Camii-Tarihi Uzunçarşı-Orhan Camii / Adapazarı

•    21 Haziran / 17.30 / Şehitler Anısına Mevlid Programı ve İkramlar
Yerel Kültür Derneği-Orhan Camii / Adapazarı

•    21 Haziran / 18.00 / Doğa Yürüyüşü
Poyrazlar- Adapazarı

•    21 Haziran / 18.30 / Sinan Şimşek Konseri
Poyrazlar- Adapazarı

•    21 Haziran / 20.00 / Oğuzhan Koç Konseri
Poyrazlar- Adapazarı