BULUŞMALAR, KORTEJLER, KONSERLER
Adapazarı’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 102’nci yılı, 8-9 Temmuz Cumartesi ve Pazar tarihlerinde Adapazarı Belediyesi’nin organizasyonu ile birçok etkinlikte coşkuyla kutlanacak.

8 Temmuz Cumartesi günü Söğütlü ve Ferizli Belediyeleri'nin birlikte düzenledikleri programda, kurtuluş kahramanlarından Halit Molla’nın Söğütlü Sıraköy Mezarlığı’ndaki Anma Programı ile başlayacak etkinlikler, Ferizli Belediyesi’nin Ferizli ilçe merkezindeki kurtuluş korteji ve mehteran gösterisi ile devam edecek.

Adapazarı Belediyesi’nin Tarihi Uzunçarşı’da düzenleyeceği Kurtuluş Kortejleri, esnaf selamlamasıve Mehteran Gösterileri ile sürecek etkinlikler kapsamında Orhan Camii, Şerefiye Camii ve Yeni Camii’de Yerel Kültür Derneği’nin de katkılarıyla şehitler anısına mevlid programları ve ikramlar gerçekleştirilecek.

2-695
EKİN UZUNLAR VE RAFET EL ROMAN
9 Temmuz Pazar günü Poyrazlar Etkinlik Sahnesi’nde saat 19.00’da başlayacak konser programında ilk olarak Adapazarılı sanatçı Sinan Şimşek sahneye çıkacak. Şimşek’in ardından ünlü sanatçılar Ekin Uzunlar ve daha sonra Rafet El Roman gerçekleştirecekleri konserlerle sevenlerine unutulmaz bir akşam yaşatacak.

1-937
BAŞKAN IŞIKSU’DAN DAVET
Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, yaptığı açıklamada, ertelenen etkinliklerin hafta sonu yapılacağını belirterek şehir insanını etkinliklere davet etti. Başkan Işıksu, “Biz Adapazarlılar çok büyük ve çok güzel bir aileyiz. Sokakları gayretle ve alın teriyle yoğrulmuş, sevgide, kardeşlikle ve muhabbette her daim birleşenAdapazarı’mızda, bu yıl da hep birlikte güzel şehrimizi bizlere miras bırakan kahraman ecdadımızı bir kez daha yâd edecek ve aziz hatıralarına saygı duruşunda bulunacağız.Erenler Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç’ın vefatı nedeniyle 21 Haziran tarihinde ertelediğimiz etkinliklerimizi bu hafta sonu gerçekleştiriyor ve tüm Adapazarı sevdalılarını davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ozanlar’da çocuk sevinci Ozanlar’da çocuk sevinci

3- mutlu ışıksu
KONSER ALANINA OTOBÜS SEFERLERİ
Adapazarı Belediyesi Kurtuluş etkinlikleri kapsamında 9 Temmuz Pazar günü saat 17.30 itibarı ile Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Demokrasi Meydanı’ndan Poyrazlar Tabiat Parkı’na seferler düzenleyecek.

Etkinlik Takvimi ise şu şekilde:
08 Temmuz Cumartesi
10.00 / Halit Molla Anma Programı
Söğütlü Sıraköy Mezarlığı

11.30 / Kurtuluş Korteji ve Mehteran Gösterisi
Ferizli Belediyesi- Ferizli

15.30 / Kurtuluş Korteji, Esnaf Selamlama, Mehteran Gösterisi
Tarihi Uzunçarşı-Orhan Camii / Adapazarı

16.30 / Şehitler Anısına Mevlid Programı ve İkramlar
Orhan Camii-Şerefiye Camii-Yeni Camii / Adapazarı