Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Sakarya Şube Başkanı Celal Aydın başta Sakarya halkı olmak üzere bütün İslam Âleminin bayramını kutlarken kurban çalışmaları hakkında bilgi verdi. 

Kurban bayramının her yıl olduğu gibi bu yıl da tüm dünyada kardeşliği tekrar hatırlattığını ifade eden Celal Aydın, “Kardeşliğe ve merhamete inanıyoruz. Komşumuzla yiyeceğimizi paylaşmanın tadını biliyoruz. Bir yetimi sevindirmenin, bir yoksulu doyurmanın hazzını biliyoruz. Kendimiz için istediğimiz bütün güzelliklerin daha da fazlasını kardeşimiz için de istiyoruz. Bizim bu değerlerimizle bu toplumu yeniden buluşturmamız lazım. Bu değerlerimizi yeniden dünyanın her tarafına ulaştırma gayretinde olmamız gerekmektedir. Bizler Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi olarak, milli ve manevi değerlerine bağlı şuurlu, ahlaklı bir neslin yetişmesine, sevgi ve kardeşliğin ön planda olduğu bir anlayışla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Kalplerimiz arasındaki bağları kuvvetlendirmek için kurban bayramı bir fırsat, toplum olarak bu imkânı en iyi şekilde değerlendirmeliyiz” dedi.
 
PROJEMİZ İNSAN
Kurban vakasının teslimiyetin en güzel örneklerinden birini sergilediğinin altını çizen Aydın, “Hz. İsmail’in teslimiyeti bizler için insanlık tarihindeki en güzel örneklerden biridir. Bizler çağları ve nesilleri aşıp günümüze kadar gelen bu önemli mesajı yeni nesillere ulaştırmakla mükellefiz. Anadolu Gençlik Derneği olarak ortaya koyduğumuz bütün projelerin ortak noktası kendini bilen, çağa meydan okuyan, insanlığa örneklik teşkil edecek insanlar yetiştirmektir” diye konuştu.

KARDEŞLİK DUYGULARI GÜÇLENECEK
Kurban ibadetinin çok daha farklı hayırla kapı araladığına dikkat çeken Aydın, “Her sene olduğu gibi bu yıl da Kurban Bayramı’nda hayırlara vesile olmak maksadıyla hisse ve canlı kurban satışı, deri ve kelle bağışı çalışmalarını titizlikle yürüteceğiz. Çalışmalarımızın özeti; kurbanı kesiyoruz, hisseliyoruz ve evlere teslim ediyoruz. Evlerinde olmak isteyen ancak ibadetini de yerine getirmek isteyen vatandaşlarımız için bu çalışma büyük kolaylık sağlayacak. Ramazan ayında olduğu gibi kurban ibadetinde de birçok kardeşimizin hanesi şenlenecek. Bağışlanan kurban hisselerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırırken gönüller arasında  kardeşlik köprüleri kuruluyor.  Bağışçılarımızın vekâlet yoluyla bağışladıkları kurbanları Sakarya’nın dört bir yanındaki kurban kesemeyen vatandaşlarımıza ulaştırarak, Müslümanlar arasındaki kardeşlik, paylaşma ve dayanışma duygularının güçlenmesine vesile olmak istiyoruz. Kurban ibadeti Yüce Allah'a manen yaklaşmanın, dayanışma ve yardımlaşmanın simgesi, kardeşliğin sevincidir. Milletimizi birbirine bağlayan anlam dolu gün ve dönemlerdir. Bu duygu ve düşüncelerle başta Sakarya Halkı olmak üzere bütün İslam Âleminin Kurban Bayramı’nı kutlar, hayırlara vesile olmasını temenni ederim” dedi.