Kurban Bayramı'na süre gittikçe azalıyor. Kurbanımızı kestikten sonra doğal olarak kestiğimiz kurbanın etlerini evimize götüreceğiz. Dinimizin tavsiye ettiği kurallar gereği dağıtılması gereken etler dağıtıldıktan sonra, kendimize kalan etleri bir anda tüketemeyeceğimiz için, kurban etlerinin bozulmaması için evimizde bulunan buzdolabı yada derin dondurucuya konulmak üzere şimdiden gerekli hazırlıkları yapmak zorundayız.

Et ve de et ürünleri oda sıcaklığında uzun süre muhafaza edilemez. Gıda özelliklerini süratle kayıp ederler.İnsanlar için çok değerli gıda özelliğini kaybedip, insanlara çok ciddi hastalıklara sebep olabilir.Bu nedenle ,en kısa zamanda uygun soğuk muhafaza şartlarında saklamalıyız.

Bu hazırlıklar nelerdir? 
Evimizdeki buzdolabı ya da derin dondurucu çalışıyor mu? Arızaları var mı? Bu söylediklerimi zaman kaybetmeden gerekli kontrolleri yapıp varsa arızaları hemen yaptırmalıyız. Kurban bayramına az süre kaldığı için, bu cihazların mevcut  servis sistemi bir anda yüzlerce binlerce cihazı onaracak gerek işgücü, gerekse yedek parça v.b. beyaz eşya servisleri sahip değiller.

Kurban Bayramını kendimize zehir etmek istemiyorsak ,şimdiden evdeki soğutucuları gerekli kontrol ve de bakımlarını zaman geçirmeden hemen yaptırmalıyız. Et özelliği gereği maalesef saatler içinde bozulur. Ayrıca et ve et ürünlerini buzdolabında saklamak için uygun ambalajları da şimdiden tedarik edelim. Kurban Bayramı'nda çoğu insanımızın hayali olan kurban da çok et tüketeceğiz beklentisi gerçekleşmez kendimize bayram zehir olur. Halkımızın şimdiden çok güzel bir bayram geçirmelerini dilerim.