Sakarya’da 25 Nisan tarihinde gizemli şekilde ortadan kaybolan kuaför Savaş Aydoğan olayına ilişkin sır perdesi aralanıyor. Olay, Savaş Aydoğan’ın ev sahibi Cemal T.’nin, Aydoğan’a ulaşamaması ile gün yüzüne çıkmıştı.

Cemal T., durumu Aydoğan’ın arkadaşı ve oğlu Cem T. ile kuaförün kız arkadaşı M.E.’ye sormuş, kız arkadaş M.E. ise Aydoğan’ın, babasının il dışındaki evini onarmaya gittiğini iddia etmişti. M.E.'nin sözlerine inanmayan Cemal T., kuaför Aydoğan’ın ailesini Sakarya’ya çağırmış ve M.E. ile Cem T.’nin ifadeleri alınmıştı. Öte yandan Cem T., ifade verdikten sonra sırra kadem basmıştı.

kuafor_cinayeti_sir_perdesi_aralaniyor (6)
Kayıp kuaför ile birlikte ifade verdikten sonra arkadaşını da aramaya başlayan polis ekipleri soruşturmayı derinleştirmişti. Kuaför Aydoğan’ın kız arkadaşı Kocaeli’de 20 Mayıs 2022 tarihinde polis ekiplerince gözaltına alınmıştı. Kocaali Adliyesi’nde hakim karşısına çıkartılan M.E., adli kontrol şartı ile serbest kalmış ve kız arkadaşın serbest kalmasından 16 gün sonra ise kayıp arkadaş Cem T. Zonguldak’ta polis ekiplerine teslim olmuştu.

kuafor_cinayeti_sir_perdesi_aralaniyor (5)
Cem T.’nin, arkadaşını silah ile öldürdüğünü itiraf etmesi üzerine Kocaali ilçesi Görele Mahallesi’nde jandarma, polis, sağlık, olay yeri inceleme ekipleri Aydoğan’ın cansız bedenini bulabilmek için hummalı bir çalışma başlatmıştı. Şahsın itirafı üzerine bölgede başlatılan kazı çalışmaları, Cem T.’nin polis ekipleri eşliğinde olay yerine gelmesi ile son buldu.

kuafor_cinayeti_sir_perdesi_aralaniyor (2)
Cansız bedeni 150 metre sürükleyerek gömmüş
Cem T.’nin itirafı sonrasında acı gerçek ortaya çıktı. Savaş Aydoğan’ın cansız bedenine 42 gün sonra fındık bahçesinde ulaşıldı. Cem T., olay günü Savaş Aydoğan ile kız arkadaş M.E. sebebi ile tartışma yaşadıklarını iddia etti. Tartışma sırasında kendisine tüfek doğrultan arkadaşı Aydoğan’ı tabanca ile öldürdüğünü itiraf eden şahıs, olay sonrasında kahvehaneye gittiğini ve bir süre sonra tekrardan bölgeye gelip, Aydoğan’ın cansız bedenini konteynerden yaklaşık 150 metre aşağıya sürükleyerek gömdüğünü söyledi.

kuafor_cinayeti_sir_perdesi_aralaniyor (1)
Arkadaş katili ve amca adliyede
Olaya ilişkin ifadelerin ardından arkadaş katili Cem T. ile ona yardım edebileceği düşünülen amcası Ö.T. gözaltına alındı. Sakarya Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilen şüpheliler buradaki işlemleri sonrasında Kocaali Adliyesine sevk edildi.

kuafor_cinayeti_sir_perdesi_aralaniyor (3)

kuafor_cinayeti_sir_perdesi_aralaniyor (4)