Staj ve Çıraklık Mağdurlarına vekil Bülbül'den destek Staj ve Çıraklık Mağdurlarına vekil Bülbül'den destek

Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Yunus Kemal Köroğlu, Sosyal medyada geçmişteki gibi bedenlerimiz değil fikirlerimiz çarpışmaktadır”dedi.

Köroğlu, Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı, Turan Kültür Merkezi Süleymaniye Kürsüsü etkinlikleri kapsamında İstanbul Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü salonunda “Sosyal Medyada Türkçülük” başlıklı konferans verdi. 

Sosyal medyanın günümüzün kaçınılmaz bir gerçeği olduğunu belirten ve sosyal medyanın önemine değinen Köroğlu, 2 Nisan 2020 tarihinde sosyal medyada Türkçülük hareketini tanıtmaya karar verdiğini anlattı.

Amacının bu süreci hızlandırmak ve gençlerle büyükleri sosyal medyada bir araya getirmek olduğunu belirten Köroğlu, “Birlikte hareket edince neler yapabileceğimizi ve nasıl büyük bir güç elde edeceğimizin farkında bir genç olarak bu konuda bildiğim her şeyi dilimin döndüğünce her yerde anlatıyorum” dedi. 

yunus_kemal_koroglu1
Amacının büyük Türk milletine hizmet olduğunu anlatan Köroğlu, şunları söyledi:
“Geçmiş dönemlerde Türkçü büyüklerimiz dergi ve gazetelerle Türkçü fikri yaymaya çalışmışlardı. O zamanın dergi ve gazeteleri bugünün sosyal medyasıdır. Fikrimizi en kolay şekilde burada yayar ve güçlendiririz. Burada geçmişteki gibi bedenlerimiz değil, fikirlerimiz çarpışmakta. En güçlü silah fikir, en güçlü fikir Türk Milliyetçiliğidir.”

Türkçülük sayfasında Mültecisiz Türkiye, “Güney Azerbaycan Türk’ündür”, “Göçmenistan Değil Türkiye”, “Doğu Türkistan”, “Uygurlar İade Edilemez” gibi birçok etiket açtıklarını ve yoğun ilgi gördüğünü anlatan Köroğlu, sözlerini şöyle tamamladı:
“Milli Mücadele döneminde zararlı kuruluşlar ne yaptıysa bugün düşmanlarımız sosyal medyada aynısını yapıyor. Türk ulusuna düşmanlık yapıyorlar. Türkçüler yoğun saldırıya uğruyor. Türkçülere ırkçı, faşist diye iftira atıyorlar.”  / Hüdavendigar ONUR