TÜİK Mart ayında yıllık enflasyonu yüzde 68,50 olarak açıkladı.

Kovan başı ilave destek geliyor Kovan başı ilave destek geliyor

ÇARE YATIRIMDA!
Türkiye'de enflasyon vatandaşın birikiminin yok olmasına neden olurken imkanı olan vatandaşlar çareyi yatırım yapmakta buluyor. Türkiye de gayrimenkul yatırımı da bu ortamda en çok tercih edilen seçeneklerden biri oluyor.

KAZANDIRAN ŞEHİRLER
Endeksa'nın verilerine göre, Türkiye genelinde son bir yılda konut fiyatları ortalama yüzde 57 artış gösterdi. Ortalama metrekare satış fiyatı ise 25 bin 111 TL olarak belirlendi. Şehirler arasında fiyat artışı farklılık gösterirken, bazı şehirlerde bu artış oranı TÜFE'nin üzerinde gerçekleşti. Reel olarak kazandıran şehirler arasında Hatay yüzde 84 artışla başı çekerken, reel olarak kaybettiren şehirler arasında ise Kocaeli yüzde 60 artışla dikkat çekiyor. Reel olarak kazandıran şehirlerde ikinci sırada ise yüzde 79 ile Ordu yer aldı. Ordu'yu sırasıyla yüzde 78 ile Muğla, yüzde 75 ile Eskişehir ve Elazığ, yüzde 70 ile Ankara ve Sakarya, yüzde 69 ile de Aydın takip etti.

KAYBETTİREN ŞEHİRLER!
Reel olarak kaybettiren şehirler arasında en çok dikkat çekeni ise Doğu Marmara illeri arasında konut satışında ilk sıra yer alan Kocaeli oldu. Kocaeli reel olarak kaybettiren iller arasında ilk sıra yer aldı. Kocaeli'yi sırasıyla yüzde 59 ile Yalova, yüzde 58 ile Samsun, yüzde 57 ile Urfa ve Antep, yüzde 56 ile İstanbul, İzmir ve Kayseri, yüzde 54 ile Çanakkale, yüzde 52 ile Mersin, yüzde 50 ile Bursa ve Diyarbakır, yüzde 46 ile Antakya, yüzde 36 ile de Adana takip etti.