Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Hatay İskenderun’da başlattığı çalışmalar ile depremden etkilenen afetzedelerin hayatının normale dönmesi ve yaralarının bir nebzede olsa sarılması için deprem bölgesinde aralıksız şekilde hizmet veriyor. Adıyaman’a kurulacak konteyner kentin altyapısını neredeyse tamamlamak üzere olan SASKİ ekipleri yeni başlattığı çalışmalar ile Büyükşehir Belediyesi tarafından Hatay İskenderun’a kurulacak olan konteyner kentin altyapı çalışmalarını da başlattı. Bölgede devam eden yoğun çalışmaların kısa süre de tamamlanacağı bildirildi.
altyapi2-1

Ekipler deprem bölgesinde aralıksız çalışıyor
Kurum tarafından yapılan açıklamada, “ Depremin izlerini bir nebzede olsa silebilmek ve hayatın akışını olabildiğince normal seyrine döndürebilmek için ekiplerimizle birlikte bölgede seferberiz. Ekiplerimiz deprem bölgelerine yayılmış durumda. Bir ekibimiz yaşanan içme suyu sorunlarını çözüme kavuşturmaya çalışırken diğer ekiplerimiz bölgenin altyapı onarımları için çalışıyor. Depremden etkilenen illerde hizmet veren ekiplerimiz yaraların sarılması için gayretli şekilde çalışıyor” denildi.
altyapi3-1

Adıyaman’dan sonra Hatay’da çalışmalar başladı
Kurulacak olan konteyner kentlerin altyapı imalatlarına devam eden ekipler, “ Öncelikle Adıyaman ilimizde kurulacak olan konteyner kentin altyapısını sıfırdan yapmaya başladık. Yoğun şekilde sürdüğümüz altyapı çalışmalarının sonuna geldik. Bugün ise Büyükşehir Belediyesi tarafından Hatay İskenderun’da depremzede vatandaşlarımıza hizmet edecekkonteyner kentin altyapı çalışmalarını başlattık. Kısa sürede tamamlayacağımız çalışmalar ile vatandaşlarımızı sorunsuz şekilde içme suyu ve kanalizasyon hatları ile buluşturacağız” ifadeleri kullanıldı.

altyapi4