Olay, geçtiğimiz günlerde Kocaali ilçesi Yenimahalle’de meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, akşam saatlerinde 10 yaşındaki kızı İkranur ve babası ile birlikte evinin önünde sohbet eden 38 yaşındaki Salih Çakır’ın kafasına yorgun mermi isabet edince talihsiz adam bir anda yere yığıldı.

Talihsiz adamın kızı ve babası büyük korku ile durumu hemen sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekiplerince ilk müdahalesi yapılan Çakır, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kizi_ve_babasinin_gozu_onunde_basina_yorgun_mermi_isabet_etti (2)
O anlar kamerada!
Öte yandan, yaşanan talihsiz olay ise güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde; Salih Çakır’ın, kızı ve babası ile evinin önünde durduğu esnada, kafasına isabet eden yorgun mermi ile yere yığıldığı anlar yer aldı.

Kizi_ve_babasinin_gozu_onunde_basina_yorgun_mermi_isabet_etti (4)
“Kafama isabet etmesiyle birlikte yere düştüm”
Olay anını anlatan Salih Çakır, “Akşam saat 19.55 civarlarında kapımın önünde kızımda yanımdayken babam geldi ve o esnada kafama bir cisim isabet etti. Tabi isabet eden cismin ne olduğunu anlayamadım, o esnada şok yaşayıp yere düştüm. Komşumun kamera görüntülerinde de kayıtlarda gözüküyor. Yere düştükten sonra kısa süreli bir bilinç kaybı yaşadım. Hiçbir şey duymadım, o ara kafamı tuttum, kanadığını fark ettim. Daha sonrasında babama 112 ekiplerine haber vermesini söyledim. Tabi benim yerden kalkmam biraz zaman aldı” dedi.

Kizi_ve_babasinin_gozu_onunde_basina_yorgun_mermi_isabet_etti (3)
“Kızımın başına da gelebilirdi”
Hastaneden taburcu olan Çakır, hayati tehlikeyi atlattığını ancak hala daha bir takım sağlık sorunları yaşadığını belirterek, “Kafama düşen yorgun mermiymiş, düştüğü yerde geniş çaplı bir yarık oluştu ve ambulansla hastaneye kaldırıldım. Artık evimizin önünde de oturamaz olduk, can güvenliğimiz yok. 10 yaşındaki kızımın başına da gelebilirdi o yorgun mermi. Ben bu olayı atlattım ama kızım belki atlatamayabilirdi. Bu olayın bir çözüme ulaşmasını istiyorum. Başkalarına da isabet edebilir, canlarını yakabilir veya ölümle de sonuçlanabilir. Şu an iyi gibi gözüküyorum ama oturup kalkarken hala denge kaybı yaşıyorum, konuşurken bile başımda ağrı ve uyuşma var. Başımda yaklaşık 3 santim derinliğinde bir yarık var. Yetkililerin bu tür olayların olmaması için bir an önce çözüm bulmasını istiyorum. Başkalarının canı yanmasın” diye konuştu.

Kizi_ve_babasinin_gozu_onunde_basina_yorgun_mermi_isabet_etti (1)
“Babamın öldüğünü sandım”
Yaralı adamın 10 yaşındaki kızı İkranur Çakır ise, “Biz babamla sohbet ederken kafasına bir cisim düştü ve yere yığıldı. Ben babamın öldüğünü sandım ve çok korktum” şeklinde konuştu.