Bu yıl üçüncü kez düzenlenen ve Kızılay Haftası etkinlikleri ile birleştirilen Kızılay Gönüllü Pikniği; Genç Kızılay, Genç Kızılay SAÜ, Kızılay Kadın, Engelsiz Kızılay ve Kızılay İlçe Başkanlıklarının yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.

kizilay_piknigi (2)
Her yıl biraz daha artan Kızılay Gönüllüleri, geleneksel oyunlar oynadı, halaylar çekti, semaverlerde demlenen çaylarla sohbetler koyulaştı. Büyük bir aile şenliği havasında geçen etkinlikte bu günün Kızılaycıları geleceğin Kızılaycılarına merhameti ve dayanışmayı öğretti.

kizilay_piknigi (1)
Etkinlik hakkında açıklama yapan Sakarya İl Merkezi Başkanı Cevdet Koç, “Artık geleneksel hale gelen Kızılay Gönüllü Pikniğimizle her yıl yeni gönüller yeni gönüllüler kazanıyoruz. Her çalışmamızda bize destek veren ve sahada canla başla çalışan gönüllülerimizi motive etmiş ve Kızılay Haftamızı da kutlamaya başlamış oluyoruz. Yeni eğitim dönemi ile birlikte biz de yenileniyoruz ve güçleniyoruz. Bu gün dünden daha güçlü daha büyüğüz. Bize ihtiyaç duyan kişilere dokunacak daha fazla merhamet elimiz var” dedi.

kizilay_piknigi (3)