Yeni yılın ilk buluşması göreve  yeni başlayan öğretmenlerle Yeni yılın ilk buluşması göreve yeni başlayan öğretmenlerle

İlkokul, ortaokul, lise ve okul öncesi eğitimde 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın ilk ders zili 11 Eylül Pazartesi günü çalacak.  Sakarya’da da okulların başlamasına sayılı saatler kala aileler,  çocuklarının eksiklerini tamamlamak için kırtasiyelerde yoğunluk oluşturdu. 
Dükkanında geçen seneden kalan ürünlere zam yapmadığını söyleyen kırtasiyeci Fatih Topallar, "Biz kırtasiye sektörü olarak hazırız. Kırtasiye malzemeleri bizlerde, büyük marketlerden uygun, daha ekonomik" dedi.

kirtasiye5
Fiyatların değişken olduğunu ifade eden Topallar, "Temel kırtasiye ürünleri 500 liradan bin liraya kadar çıkıyor. Bir ilkokul öğrencisinin çantası A’dan Z’ye her şeyi bin lira civarında.  Sadece bizim sektörde değil bütün piyasada fiyat değişikliği var. Bazı vatandaşlarımız buna tepki gösterebiliyor, bazıları da anlayışla karşılıyor. Fiyatlarda ufak tefek değişiklikler var ister istemez. Ben kırtasiyeci olarak geçen seneden elimde bulunan stokların fiyatında değişiklik yapmadım" diye konuştu.

kirtasiye3kirtasiye2