Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Serdivan ve Adapazarı arasında önemli bir bağlantı noktası olan Kirişhane Caddesi’ni geçtiğimiz hafta yeni yüzüne kavuşturdu. Bölge ulaşımı için 'ana damar' görevi gören cadde yeni yüzüyle hizmete açıldı. 1250 metrelik güzergâhta altyapı, üstyapı ve çevre düzenlemeleri yapıldı. Çalışma boyunca 1800 ton asfalt kullanıldı. İki ilçe arasındaki en önemli güzergâhlardan bir tanesi olan Kirişhane, yeni yüzüyle vatandaşların da beğenisini kazandı.

4-110

"Marketler, işyerleri olan güzel bir caddemiz oldu"
Yenileme çalışmalarından memnuniyetini dile getiren Muhtar Göksel Yüksel, “Kirişhane Caddemiz, Bahçelievler mahallemizin en eski caddelerinden birisi. Ana caddemizle birlikte Serdivan ile Adapazarı’nı birbirine bağlayan, minibüs geçişinin yoğun olduğu okul servislerinin geçiş yaptığı bir caddemiz. Serdivan’ın kalbi olan Bahçelievler caddemiz yeniden güzelleşti. Marketler, işyerleri olan güzel bir caddemiz oldu. Sayın Başkanımız Ekrem Yüce’ye, çalışma ekibine teşekkür ediyorum’’ dedi.

Muhtar Göksel Yüksel

"Yeni yolumuz gayet iyi oldu"
8 yıldır Kirişhane Caddesi’nde esnaflık yapan Salim Özliman, “Yollarımız Büyükşehir Belediyesi tarafından güzel bir şekilde yapıldı. Eski yol biraz sıkıntılıydı araçlar zorlanıyordu. Yeni yolumuz gayet iyi oldu” diye konuştu.

Salim Özliman

"Yeni hali ben ve engelli arkadaşlarım için daha kullanışlı"
Çocukluğunda dökülen asfaltı hatırladığını belirten Ali İzzet Karabıyık, “Eski hali ben ve engelli arkadaşlarım için biraz meşakkatliydi. Yeni hali ben ve engelli arkadaşlarım için güzel ve kullanışlı hale getirildi. Bunun için Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’ye teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Ali İzzet Karabıyık

"Yenileme işlemine katkı sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum"
Uzun yıllardır Kirişhane Caddesi’nde kıraathane işleten Zekeriya Bakkal, “Eskiden bozuk yollu Kirişhane’ye yakışmayacak bir caddeydi. Şimdi Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışmalardan sonra çok güzel oldu. Yağmursuları birikiyordu, yenilenen caddeyle beraber böyle bir sıkıntının olmayacağını umuyorum. Yenileme işlemine katkı sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum’’ dedi.

Zekeriya Bakkal

"Esnaflar için olumlu bir gelişme"
Yeni asfalttan duyduğu memnuniyeti dile getiren Kurto Şabanoğlu, “Sıcak asfalt serim işlemi tamamlandı, eskiye nazaran, çokta güzel oldu. Yağmursuyu sıkıntısı vardı, araçlar rahatladı. Esnaflar için olumlu bir gelişme oldu. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Kurto Şabanoğlu

"Yola baktığım zaman gurur duyuyorum"
1974’ten beri Bahçelievler semtinde berberlik yapan Hüseyin Boz, “Eskiden kaldırım geçişleri biraz sıkıntılı oluyordu. Yağmursuyu altyapısı tam anlamıyla çalışmıyordu. Yenilenen caddeden ben çok memnunum. Hizmette hiçbir zaman sınır olmaz, iyisi kötüsü de olmaz. Büyükşehir’e katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Yola baktığım zaman gurur duyuyorum. Şehir dışından misafirlerimiz geliyor Sakarya’yı tanıyamıyorlar. Neden?  Hizmet yapılmış, hizmet verilmiş, bir emek sarf edilmiş. Bizde vatandaş olarak verilmiş emeği korumamız lazım. Cadde yenilenmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum’’ ifadelerini kullandı.

Hüseyin Boz