Edinilen bilgiye göre, A.B. (42) isimli şüpheli Sakarya'nın Hendek ilçesinde 71 yaşındaki bir kadını arayarak kendisini polis olarak tanıttı. Yaşlı kadına, adının organize bir suça karıştığını, kendisinin bu suçtan kurtulması için asıl suçluların yakalanması gerektiği ve bu operasyonda kullanılması içinde evde bulunan para ile mücevherleri gelip alacaklarını söyledi.

hendek_dolandiricilik
Paniğe kapılan kadın ise kendisini polis olarak tanıtan şüpheliye inanarak toplam 500 bin lira değerinde altın, döviz ve Türk liralarını teslim etti. Şüpheli dolandırıcılık yaptıktan sonra kayıplara karışırken yaşanan durumunun öğrenilmesi üzerine harekete geçen Sakarya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro ekipleri, şehir genelinde 274 güvenlik kamerası ve 3 bin 500 araçta inceleme yaptı.

adapazari_dolandiricilik
Yapılan incelemelerde ekipler, şüphelinin yakalanmamak için sürekli kıyafet ve ticari taksi değiştirdiğini belirledi. Adım adım iz süren ekipler, şüphelinin dolandırıcılıktan elde ettiği paralarla Ankara’ya kaçtığını tespit etti.

sakarya_dolandiricilik
Ankara'da düzenlenen operasyonla gözaltına alınan A.B., ifadesi alınmak üzere Sakarya’ya getirildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen A.B. tutuklanarak cezaevine gönderildi.