MAKAMINDA TEBRİKLERİ KABUL ETTİ

Kaynarca’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları sabah saat 10.00’da Kaymakam Mehmet Ali Karatekeli’nin makamında tebrikleri kabulü ile başladı. Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli, siyasal partilerin ilçe başkanları, daire amirleri, gaziler ve vatandaşların yoğun katılım gösterdiği törenler Atatürk Ortaokulu bahçesinde yapıldı.  Saygı duruşu ve istiklal Marşı’ndan sonra Kaymakam Mehmet Ali Karatekeli ve Belediye Başkanı Murat Kefli halkın ve öğrencilerin bayramını kutladı. 

8-46

EMPERYALİSTLERİN GÖZÜ VATAMINIZDA

Kaymakam Mehmet Ali Karatekeli günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nde cumhuriyetin nasıl korunup yücelteceği anlattığını belirten Karatekeli, “Ulu önder Atatürk en büyük eserim dediği Cumhuriyeti gençlere emanet etmiştir. Dahili ve harici düşmanlarınızın olacağını, bunlarla mücadeleye hazır olmanız gerektiğini belirtmiştir. Tam da bugünlerde bunlar yaşanmakta, içeride FETÖ, PKK ve benzeri hain örgütler dışarıda bu topraklarda binlerce yıldır gözü olan emperyalist güçler kendilerini hazır ettikleri 15 Temmuz 2016 tarihinde bir darbe yapmak istemişler ancak Türk milletinin kararlı duruşu sayesinde hezimete uğramışlardır. Bugün püskürtülen tehlike yarın da olacaktır. Çünkü üzerinde bulunduğumuz topraklar bu coğrafya, bu vatan emperyalist güçlerin hesap ve emellerinin her zaman olacağı içeride her zaman işbirlikçilerin olacağı bir bölgedir” diye konuştu. 

15-12

DERECEYE GİRENLERE ÖDÜL

Atatürk İlkokulu öğrencilerinin şiirlerinden sonra Kaynarca Anaokulu öğrencileri müzikli gösteri sundular. Bunu Atatürk İlkokulu öğrencilerinin müzikli gösterisi ve folklor gösterisi izledi.  Halk Eğitim Merkezi güreş ekibinin gösterilerinden sonra bayrak gösterisi yapıldı. Programın sonunda Cumhuriyet Bayramı nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri protokol mensupları tarafından verildi. 

16-2