SAMEK’ler için takvim belli oldu SAMEK’ler için takvim belli oldu

Kaynarca ilçesinde ‘Hayat Boyu Öğrenme Haftası’ etkinlikleri başladı. Hayat boyu öğrenme kültürünün geliştirilmesi, tanıtılması ve yaygınlaştırılması amacıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen Hayat Boyu Öğrenme Haftası kutlamaları çerçevesinde Kaynarca Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri tarafından El Sanatları Sergisi açıldı.
kaynarca_hem3

Sergiye katılanlar, el emeği göz nuru eserleri tek tek inceleyerek, eserler hakkında bilgiler aldı ve eser sahibi kursiyerleri tebrik etti. Kursiyerlerin el becerilerini geliştirerek, ev ekonomilerine de katkıda bulundukları ürünler ilgi gördü. Ayrıca aşçılık bölümü öğrencileri de kendi yapmış oldukları el emeği ürünleri misafirlere ikram etti. Kaynarca Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ayhan Alıkçı, Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinliklerinin yurt genelinde 3 yıldır gerçekleştirildiğini söyledi.

kaynarca_hem5
Alıkçı, “Etkinliklerdeki amacımız, görünürlüğü arttırabilmek. Sergide; nakış, giyim, el sanatları, aromatik bitkiler ve mum yapımı kursları ile ana sınıfı öğrencilerinin takım çalışmasıyla yaptığı ürünler yer alıyor. Ayrıca aşçılık bölümü öğrencilerimiz kendi yapmış oldukları el emeği ürünleri de misafirlerimize ikram etti. Emeği geçen bütün arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Eylül ayından bu zamana kadar 620 kurs açtık. Kursiyer sayımız da 9 bin 855 oldu.  Amacımız kurs çeşitliliğini artırmak” dedi. 

kaynarca_hem10kaynarca_hem9kaynarca_hem8kaynarca_hem7kaynarca_hem6kaynarca_hem4kaynarca_hem2