Bando eşliğinde yapılan yürüyüşe Kaymakam Mehmet Ali Karatekeli, Belediye Başkanı Murat Kefli, SESOB Başkanı Hasan Alişan, İl ve ilçe daire amirleri, vatandaşlar katıldı. Yürüyüşten sonra fuar alanındaki stantlar ziyaret edildi. 

Dartılı Keşkek dağıtımının ardından AK  Parti İl Başkanı Yunus Tever, Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün, İl Kültür ve Turizm Müdürü Süleyman Acar, İl Tarım Orman Müdürü Ali Ulvi Özerdem, ilçe başkanları, ilçe daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri Gençlik Merkezi Has Oda’da sohbet etti. 

kaynarca_festivali_basladi4

İlk gün programında sünnet mevlidi ve sünnet çocukları şenliği yapıldı. Festivalin ikinci ve üçüncü gün programları ise şöyle:

27 MAYIS 2022 CUMA: Saat 11.00 En iyi dana ve buzağı hayvan yarışması. 15.00 KABET Tiyatro oyunu, Komedi çocuk şenliği, 21.00 Halk konseri Hilal Caşgun, Tuğçe Kandemir.

28 MAYIS 2022 CUMARTESİ: Saat 11.30 Tarım hayvancılık, kanatlı hayvanlar konulu panel (Belediye Kültür Merkezi Konferans Salonu) 15.00 Yöresel Yemek Yarışması, 21.00 Halk Konseri Ersan Er, Cengiz Kurtoğlu.

kaynarca_festivali_basladi3kaynarca_festivali_basladi2 copy