Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), büyük bir kısmında çalışmalarını tamamladığı ve kısa zaman içinde bütünüyle devreye alacağı Kudüs Caddesi ve Katlı Pazar Bölgesi 3 bin metrelik yağmur suyu altyapı projesi ile bölge esnafının takdirini topladı. Uzun yıllardır her yağışın ardından oluşan sel ve baskın problemleri 3 bin metrelik yeni yağmur suyu hattı ile çözüme kavuştu. Geçtiğimiz günlerde şehirde yaşanan kuvvetli yağışın ardından su birikintisinin dahi oluşmaması yeni hattın güvenirliliğini kanıtlamış oldu. Bölge esnafı ise yılların sorununun çözüme kavuşmasından dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye yapılan hizmetlerden ötürü teşekkür etti.

katli_pazar_esnafindan_baskan_yuceye_tesekkur4
“Artık endişe etmeyeceğiz”
Bölgede uzun yıllardır esnaflık yaptığını ve her yağışın ardından mutlaka sorun yaşadıklarını belirten İbrahim Kar, “Önceden yağmur yağacak diye çok endişe ederdik. En ufak bir yağmurda dükkânlarımızın önü suyla dolar hatta kuvvetli yağışlarda yağmur suları dükkâna kadar girerdi. Şükürler olsun ki artık yağmur yağdığında endişe etmemize gerek yok. Sakarya’da çok kuvvetli bir yağış oldu acaba yine dükkânımızın önüne su birikir mi diye endişe ederken bir baktık ki en ufak birikinti dahi oluşmamış. Yeni yağmur suyu hattı ile artık güvendeyiz. Öncelikle Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem Yüce’ye sonrasında da emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

katli_pazar_esnafindan_baskan_yuceye_tesekkur3
“Güvenli altyapı kendini kuvvetli yağış ile birlikte ispatladı”
Sakarya Seyyar Giyim Eşyası Satıcıları Esnaf Odası Başkanı Yekta Tepe ise, “ Önceden her yağış sonrası oda üyelerimizden şikâyetler alır ve çözüm arayışına geçerdik. Katlı Pazar esnafı için yağmur artık büyük bir sorun haline gelmişti. Son yapılan 3 bin metrelik yağmur suyu hattı ile beraber gördük ki Katlı Pazar bölgesinin artık yağmur suyu problemi kalmadı. Yaşanan kuvvetli yağış ve sonrasında en ufak bir olumsuzluğun dahi görülmemesi bize altyapımızın en güvenli şekilde yapıldığını ispatladı. Aynı zamanda tüm bu çalışmalar yapılırken Büyükşehir Belediyemiz her zaman yanımızda olarak çalışmalarını istişare halinde yürüttü. İşlerimize engel olmayacak şekilde yeri geldiğinde gece sabaha kadar ekipler çalıştı. Tüm bu hassasiyetlerinden ve yapılan çalışmalardan ötürü Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem Yüce’ye oda üyelerim ve şahsım adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

katli_pazar_esnafindan_baskan_yuceye_tesekkur6

katli_pazar_esnafindan_baskan_yuceye_tesekkur5