Karasu Terminali’nin bulunduğu Cumhuriyet Caddesi’nde yol çalışmaları ilçe belediyesi tarafından tamamlandı. Yolun tek sıra park ve tek yön olarak düzenlenmesiyle birlikte bisiklet yolu da geniş tutuldu. Cadde esnafı, yolun çift yön yapılması yönündeki talebini toplu olarak dile getirmesine rağmen taleplerinin dikkate alınmamasına tepki gösterdi. 
karasu_belediyesi_magdur_etti2

Sıkıntı yaşanıyor
Esnaf Yasin Elmacı, “Yollarla alakalı mağduriyetimiz var. Bu yol yapılmadan önce yan yana 6 araç geçebiliyordu. Şu an trafik yoğunluğu en çok olan caddelerden biri burası. Yeni düzenlemeyle yoldan bir araç zor geçiyor. Kaldırımlar genişletildi, görüntü güzel ama esnafa zulüm yapılıyor. Dubalar çakıldı, malımızı indiremiyoruz, kamyon yanaşamıyor. Müşteri duramıyor. Malzemelerimiz çuvalla. Araçlara yükleyemiyoruz. Malzeme indirip bindirirken tartışma çıkıyor. Kaldırıma çıksak ceza, bisiklet yolunda duraklasak ceza. Ne yapacağımızı şaşırıyoruz. Bu duruma bir çözüm istiyoruz” dedi.

Büyükşehir Zabıtası’na biber gazı eğitimi Büyükşehir Zabıtası’na biber gazı eğitimi

karasu_belediyesi_magdur_etti3

“Kendi kendimize dövünüp duruyoruz”
Belediye yetkililerinin sıkıntılarını çözme konusunda yardımcı olmadığını söyleyen Murat Turhan ise, “Esnaf olarak mağduruz. Giriş çıkış yok. Dünkü cirom 150 lira. Kazancım 25-30 lira. Çünkü müşteri gelmiyor. Üç tur atıyor, duraklamaya bile yer bulamıyor. Başka yere gidiyor. Çözüm bulamıyoruz. Belediye yetkilileri de yardımcı olmuyor. Müşteri duraklama yapsa arkadan korna basılıyor, tartışma oluyor. Böyle bir bisiklet yolunun yapılacağı yer burası değil. Hadi bisiklet yolu yaptın, esnafa indir bindir cebi bırakırsın. Onu da yapmadılar. Tüm esnaf mağdur. Derdimize yardımcı olan belediye yetkilisi de olmadı. Kendi kendimize dövünüp duruyoruz” diye konuştu.