Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), şehrin genelinde sürdürdüğü altyapı çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek güçlü altyapı ağını genişletiyor. Karapürçek’te başlatılan çalışmalar kapsamında bölgeye uzun yıllar hizmet sunan ve ekonomik ömrünü tamamlamış içmesuyu hattında revize çalışmaları başlatıldı.

karapurcek_icme_suyu3

8 bin 500 metrelik yeni hat

Çeşmebaşı Mahallesi’nde başlatılan çalışmalar kapsamında uzunluğu 8 bin 500 olan içmesuyu hattı yenilenerek bölge halkının hizmetine sunulacak. Bölgede her geçen gün artan nüfus ve yaz aylarında su kullanımının artmasıyla oluşan sorunlar yenilenen hat sayesinde uzun yıllar boyunca yaşanmayacak.

 karapurcek_icme_suyu4

Yenilenen hat sayesindekayıp ve kaçak oranı da düşecek

Bölgenin sorununa geleceğe dönük çözüm olacak projeyle ilgili kurum tarafından yapılan açıklamada, “ Şehrimizin kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına dört bir yanında altyapı çalışmalarımız devam ediyor. İçmesuyu kalitesiyle adeta örnek şehir olan Sakarya’nın içmesuyunu uzak yakın gözetmeksizin herkesin musluğuna kesintisiz bir şekilde taşıyoruz. Hayata geçirdiğimiz çalışmalar ile birlikte kesintisiz içmesuyunu vatandaşlarımıza taşırken aynı zamanda yenilenen hatlar sayesinde kayıp ve kaçak oranını da düşürüyoruz. Karapürçek’te başlattığımız 8 bin 500 metrelik hat yenileme çalışmalarımızı en kısa zamanda tamamlayarak yenilenen hattı bölgede yaşayan vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” ifadeleri kullanıldı. 

karapurcek_icme_suyu2