Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), 55 bin metrekare alana kurulan ve içerisinde yer alan 14 bin güneş paneli ile başarılı bir şekilde enerji üretimi sağlayan Karaman GES Projesi’nde ürettiği enerji sayesinde SEDAŞ ile mahsuplaşacak.

Yüce'den yağış sonrası bir müjde bir çağrı Yüce'den yağış sonrası bir müjde bir çağrı

karaman_ges_turkiye_enerji_kaynaklari_arasinda_yer_alacak (2)
Panel montajlarının tamamlanması ve deneme üretimlerinin başarılı bir şekilde sonuçlanması sayesinde SEDAŞ firması ile ön kabul aşamasına gelindi. Ön kabul görüşmelerinin ardından ise TEDAŞ ile kabul yapılacak. Tüm kabullerin sonlanması ile ülkemizin ve şehrimizin ekonomisine aynı zamanda enerji geleceğine önemli derecede katkı sağlanmış olunacak.

karaman_ges_turkiye_enerji_kaynaklari_arasinda_yer_alacak (1)
SAKARYA'NIN EKONOMİSİNE, DOĞASINA VE ENERJİSİNE KATKI SAĞLAYACAK
Kurum tarafından yapılan açıklamada ise, “Hem şehrimize kazandırdığı enerjisi hem de yüz ölçümü ile dev proje olarak tabir ettiğimiz Karaman GES Projesi ile çok önemli bir anlaşma için hazırlıklarımızı tamamladık. Karaman GES Projesi’nden elde ettiğimiz enerjiyi nakil hattı ile TEDAŞ’a nakil edecek ve mahsuplaşacağımız protokol için gerekli tüm işlemler başarı ile sonuçlanmaya devam ediyor. Sakarya’nın ekonomisine, doğasına ve enerjisine katkı sağlayacak proje ile şehrimiz mikro ölçekte, ülkemiz ise makro ölçekte kazanmış olacak” ifadeleri kullanıldı.