Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkücü camianın sembol isimlerinden Erdem Karakoç etkinlikte yaptığı konuşmasında 14 Mayıs seçimlerine gidildiği bu günlerde Türkiye ve dünya gündemini değerlendirdi. 

Türkiye’nin birçok cephede iç ve dış düşmanlara karşı mücadele verdiğini anlatan Karakoç, bir ve beraber olmanın her zaman toplumları diri tutacağını, düşmana fırsat vermeyeceğini anlattı. 

uc_hilalin_boynu_bukuk_kalmasin (2)
"ÜÇ HİLALİN BOYNU BÜKÜK KALMASIN"
Karakoç, konuşmasında büyük Türk milliyetçisi S. Ahmet Arvasi’yi hatırlatarak şöyle konuştu:
“Arvasi Hoca, bir seçim öncesi Türkiye gazetesinde yazdığı bir makalesinde ‘hilalin mahzun kalmasına gönlünün razı olmadığını’ belirterek oyunu Milliyetçi Çalışma Partisine (MÇP) vereceğini belirtmişti. Şimdi biz de Arvasi gibi hilalin mahzun kalmasını istemediğimiz için Cumhur İttifakını destekliyoruz. Üç hilalli bayrak boynu bükük kalmasın”

Ali İnci milletvekili kaydını yaptı Ali İnci milletvekili kaydını yaptı

uc_hilalin_boynu_bukuk_kalmasin (3)
Karakoç’tan sonra eski milletvekili Mustafa Verkaya, 12 Eylül öncesi ülkücü gençliğin sembol isimlerinden Yunus Meral, Mustafa Dülgerbirer konuşma yaptı. Etkinliğe çok sayıda davetli, yüze yakın Taşmedreseli Türk-İslam ülkücüsü ve iş adamı Ethem Çimen katıldı.  / Hüdavendigâr Onur