KAR GEÇİŞLERİ VAR
Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 günlük hava durumu tahminlerini yayınladı. Buna göre perşembe ve cumadan itibaren hava sıcaklıkları hissedilir derecede düşecek. 17 il için sarı kodlu uyarı verilirken, bazı şehirler de kar yağışı bekleniyor. Kışlıkları çıkarın işte son durum. Türkiye soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına giriyor. Yarından itibaren resmen donacağız. Bazı şehirlere senenin ilk karı düşecek. Öte yandan 17 ilde sağanak yağış var. Uzmanlar yarından itibaren tam bir sonbahar havasının etkili olacağını söylüyor. İstanbul'da sıcaklık perşembe gündüz 14/16 , gece 10/11 derece olacak.  Uludağ ve Ardahan'da kar geçişleri var.

17 İL İÇİN SARI KODLU UYARI
Meteoroloji Genel Müdürlüğü Artvin, Bingöl, Bitlis, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Muş, Ordu, Rize, Samsun, Siirt, Trabzon, Van, Bayburt, Batman ve Şırnak için sarı kodlu uyarı yayınladı. Ankara ve İç Anadolu'da ayaz etkili olacak. Karadeniz'in yüksek kısımlarında ise sulu kar görülebilir. Hava sıcaklıklarının kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 8 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Uzman isim Kerem Ökten sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:
-24 Eylül Cumartesi gecesi Ardahan'da kısa süreli kar geçişi var. Ardahan geceleri 0 derecenin altına düşecek. Uludağ'da kar Perşembe öğlen başlar. Kar küçük taneli yağar.

-İstanbul radarı şu anda tertemiz. Yağış yok. İlerleyen saatlerde lokal yağışlar oluşacak. Asıl yağış bu gece geliyor. Yarın tam mânâsıyla sonbahar havası var. Çamaşırları bugün halledin. Yarın ve Cuma yağışlı olacak...

MARMARA
Az bulutlu, doğusu ile zamanla bölge geneli yer yer parçalı bulutlu, ilk saatlerde Sakarya, akşam saatlerinde bölgenin batısı gece saatlerinden sonra kuzey ve doğusu ile Bursa çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE
Az bulutlu ve açık gece saatlerinde kuzeyinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ
Parçalı bulutlu, doğusu ile Antalya'nın doğu ilçelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU
Parçalı bulutlu, güney ve doğusu ile Çankırı, Kırıkkale ve Ankara'nın kuzey ve doğusunun yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Sivas çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ
Parçalı yer yer çok bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı yer yer çok bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Doğu Karadeniz ile Samsun, Ordu ve Tokat çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU
Parçalı yer yer çok bulutlu, kuzeybatısı ile zamanla bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Erzincan ve Tunceli çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın güneydoğusunda güney yönlerden kuvvetli (50- 70 km/sa) ve zaman zaman kısa süreli fırtına (70 ila 80 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevreleri ile gece saatlerinde Siirt çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın Siirt çevrelerinde güney yönlerden kuvvetli (50- 70 km/sa) ve zaman zaman kısa süreli fırtına (70 ila 80 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.