Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten, hava sıcaklıklarının bir anda düşeceğini söyleyerek, perşembe günü Uludağ'da kar yağışı beklendiğini açıkladı.

Yurt genelinde hava serinliyor, sağanak yağışlar geliyor. Bugün mevsim normalleri üzerinde seyreden sıcaklıklar pazardan itibaren düşüşe geçecek. 18 Eylül Pazar günü Marmara'da etkisini hissettirmeye başlayan yağmur, ilerleyen günler yurt geneline yayılacak. Yağışların özellikle Perşembe ve Cuma etkili olması beklenirken, sosyal medya hesabından hava durumuna dair analizlerini paylaşan Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten, Uludağ'da perşembe günü kar yağışı beklendiğini açıkladı.

kar_geliyor3
Eylül ayının en sıcak günü geride kalırken, önümüzdeki günlerde sonbahar kendisini iyice hissettirecek. Bugün (17 Eylül 2022) yurt genelinde mevsim normalleri üzerinde seyreden sıcaklıklar, önümüzdeki günlerde yerini sağanak ve fırtınaya bırakacak. 
Havalar her saat biraz daha serinleyecek. İstanbul, Ankara ve Bursa gibi şehirlerde sıcaklıklar 20 derecenin altında seyredecek, İzmir, Antalya ve Adana'da da havalar serinleyecek. 

kar_geliyor2
Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten, sosyal medya hesabından hava durumuna dair gelişmeleri takipçileriyle paylaşmaya devam ediyor. Ökten, yarın (18 Eylül Pazar) sabah saatlerinden itibaren İstanbul'da yağış geçişleri olacağını açıkladı. Yağışın Avrupa ve boğaz çevresinden geçiş yapacağını ve kısa süreceğini belirten Ökten, saat 16 civarı daha hafif olmak üzere yağışın Boğaz ve Anadolu yakasından da geçiş yapacağını açıkladı.

214 personele kamu ihaleleri ve hakediş eğitimi 214 personele kamu ihaleleri ve hakediş eğitimi

kar_geliyor4
"Pazar öğlen saat 2'den itibaren hava her saat biraz daha serinleyecek" diyen Ökten, bundan sonra havaların hep serin olacağını belirtti. Ökten, "İstanbul, Ankara, Bursa hep 20 derecenin altında seyredecek. İzmir, Antalya ve Adana da sonbahara giriyor" dedi.
"Perşembe ve Cuma İstanbul, Bursa ve Ankara yağışlı. Sıcaklıklar 3 şehrimizde de azalacak. 20 derecenin altında seyredecek" diyen Ökten, "Haftaya Ankara'da yine ani kuvvetli sağanak geçişleri olabilir. Zonguldak ve Bartın da doyurucu yağışlar alacak" ifadelerini kullandı.

kar_geliyor6
SICAKLIKLAR TEK HANELERE DÜŞECEK
26 Eylül'ü işaret eden Ökten, paylaşımlarında şu ifadelere yer verdi; "26 Eylül'de iç kesimler kış modunda. Bursa, Bolu, Ankara ve Kayseri'de tek haneli dereceler görülecek. Gece sıcaklıkları İç Ege'de 1 dereceye kadar düşecek. Ankara'da 5 dereceye kadar inecek."

kar_geliyor5
ULUDAĞ'DA KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR
"Uludağ'da Perşembe akşamı kar yağışı bekleniyor" diyen Ökten, geçen sene ilk karın 23 Eylül'de yağdığını belirtti. Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri kar yağışının aralıklarla devam edeceğini söyleyen Ökten, "Gündüz sıcaklık sıfırın üzerinde olacağından kar cıvık olacak" dedi./ TÜRKİYE GAZETESİ

kar_geliyor7