Meteoroloji'den ciddi sel uyarısı Meteoroloji'den ciddi sel uyarısı

Sakarya’nın Erenler ilçesinde yaşayan Ömer Ayvaz, 2019 yılında göğüs kanseri teşhisi konulan eşi Ayşe Ayvaz'ı 1 Haziran 2023 tarihinde kaybetti.
Ayvaz, Arifiye Kalaycı Mezarlığına defnettiği ve hemen hemen her gün ziyaret ettiği hayat arkadaşının kabrini adeta çiçek bahçesine çevirdi. Eşine layık olmaya ve ona vefa borcunu ödemeye çalıştığını söyleyen üç çocuk babası Ömer Ayvaz'ın her gün üzerine yeni şeyler katarak güzelleştirdiği kabristan ise görenleri şaşırtıyor.

mezarlik2
Ömer Ayvaz, “Kanser hastasıydı zaten, 2019’dan beri mücadele ediyorduk. Allah'ın takdiri işte 1 Haziran'da vefat etti. O günden beri de buradayız. Allah, ağır hastalıktan vefat edenleri şehit hükmünde görüyor, biz de öyle görüyoruz. Fırsat buldukça geliyoruz, burada bir şeyler yapıyoruz. Bu aralar çok yağmur yağdığı için boyalar biraz etkilenmiş. O'na layık olmaya çalışıyor, vefa borcumuzu ödemeye çalışıyoruz. Onun için buradayız. O çok çekti. İlk vefat ettiği gün çiçeklerle donatmıştık zaten. Ondan sonra geldiğimiz her süreçte yeni bir şey ekledik” dedi.
mezarlik4
“Önce herkes sizin mezarı ziyaret ediyor dediler”
Yaşadıklarını boğazı düğümlenerek anlatan Ayvaz, “Yandaki mezar sahipleri beni aradılar, ‘Bizim mezara gitmeden önce herkes sizin mezarın başına geliyor, orada dua okuyor sonra bizim mezarı ziyaret ediyorlar’ dediler. Aynı şeye ben de şahit oldum. Burada Kur'an okuyordum, iki tane genç delikanlı geldi, ‘Ağabey başın sağ olsun’ deyip onlar da dua okudular gittiler. Yapacağımız tek şey zaten dua etmek, onlara ulaşan şey dua. Biz de onu yapıyoruz. Her gün elimizden geldiğince bütün duaları okuyoruz. Peygamber Efendimizin Hz. Ayşe'ye yaptığı duayı, ben de eşimin ismi Ayşe olduğu için aynı duayı yazdım. Gelen herkes de onu okuyup böyle dua edince mutlu oluyoruz. Biz buralardayız, yine geleceğiz ve ona vefa borcumuzu ödeyeceğiz. Çok acılar çekti bana ‘ölmek istemiyorum, çocuklarımı sana emanet ettim’ diyordu” diye konuştu.

mezarlik3

mezarlik5

mezarlik7