ALTERNATİF GEÇİM KAYNAĞI
Yağışların yetersiz olması nedeniyle bu sezon Geyve ormanlarında pek olmayan kanlıca mantarı Denizli'de 140 ila 180 Lira arasında alıcı buluyor. Denizli’nin Çameli ilçesinde doğada kendiliğinden yetişen yöresel adı çıntar olan kanlıca mantarı birçok vatandaşın alternatif geçim kaynağı oldu.

İLGİNÇ BİR ETİKETLE
Geyve.com’un haberine göre yağışların ardından tezgahlarca bolca yerini alan kanlıca mantarının fiyatı eti geçince, pazarcı esnafı hazırladığı ilginç bir etiketle dikkat çekmeyi başardı. Bu sonbahar döneminde yağışların fazla olmaması nedeniyle geciken kanlıca sezonu, son günlerde sağanak yağışların artmasıyla birlikte dağlık ve ormanlık alanlarda bereketlendi.

TALEP DURMADAN ARTIYOR
Kilosu 140 ile 180 TL arası değişen, lezzetiyle eti aratmayan kanlıca için Denizli ve ilçelerden gelen vatandaşlar, şifa kaynağını toplamaya çıkıyor. Özellikle sonbahar mevsiminde yüksek kesimlerde bolca yetişen mantarı satan vatandaşlar, adeta bayram yapıyor. Tadı kadar sağlığa olan faydalarıyla da dikkat çeken kanlıca mantarına her geçen gün talep artıyor.