Kamu kurumlarında çalışan binlerce işçinin günlük yemek ücretinde artışa gidildi. Yapılan bu artışla beraber 17 TL’den net 55 TL’ye çıkartıldı. Bu tutar 10 Ekim'den itibaren geçerli olacak.

Kamu işçilerini yakından ilgilendiren haberi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı imzaladı. İmzalanan protokolle beraber kamu çalışanlarının yemek ücretlerine zam yapıldı. TÜRK-İŞ ile Türk Ağır Sanayii ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikası (TÜHİS) arasında imzalanan protokolle kamu işçilerinin günlük yemek yardımı net 55 liraya yükseltildi.

Düzce'de vergilere 1 ay erteleme Düzce'de vergilere 1 ay erteleme

yemek_ucreti2
TUTARIN YÜKSELTİLMESİ İÇİN TOPLANTI YAPILDI
Mevcutta brüt 28,66, net 17 lira olarak uygulanan kamu işçisinin günlük yemek yardımı tutarının yükseltilmesi için TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay ile TÜHİS Genel Sekreteri Adnan Çiçek, dün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in başkanlığındaki toplantıda bir araya geldi.

yemek_ucreti3
10 EKİM'DEN İTİBAREN GEÇERLİ OLACAK
Bakanlıktaki toplantıda, kamudaki işçilere yapılan günlük yemek yardımı tutarının 10 Ekim'den geçerli olacak şekilde net 55 liraya yükseltilmesini hükme bağlayan protokol imzalandı.