YOĞUN KATILIM
SakaryaGİAD’ın başlattığı “1Mont 1 Bot” sosyal sorumluluk projesi ülkeye rol model oldu. 5 yıl önce başlatılan proje çığı gibi büyüdü. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında düzenlenen Futbol Ligi’nin final töreni birçok ulusal turnuvanın merasim törenini gölgede bıraktı.

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, İYİ Parti il Başkanı Selçuk Kılıçaslan, Sakaryaspor Kulüp Başkanı Cumhur Genç, FİFA Kokartla hakem Fırat Aydınus, bir dönem Milli Takımın değişmeyen isimleri Tuncay Şanlı, Sabri Sarıoğlu finale katılan isimler arasında yer aldı. SakaryaGİAD Başkanı Zafer Bekdemir’in hoş geldiniz konuşmasıyla başlayan gece büyük beğeni topladı.

IMG-20221210-WA0014
"PAYLAŞTIĞIN SENİNDİR"
Başkan Zafer Bekdemir’in 2023 Spor Şehri vurgusu ve paylaşmanın verdiği mutluluğa vurgu yaptığı konuşmasının satır başları şöyle: "Arkadaşlarım adına, paylaşmanın hazzını yaşayanlardan birisi olarak huzurluyum.  Tasavvuf ve halk şairimiz Yunus Emre paylaşmanın güzelliğini tanımlamak için 'PAYLAŞTIĞIN SENİNDİR, BİRİKTİRDİĞİN DEĞİL' diyerek meseleyi çok güzel anlatmıştır. 'Bir bot, bir mont' kampanyası bizim için sosyal sorumluluk projesi olarak başlattığımız ve çığı gibi büyüdü. İş dünyasındaki yardımlaşma ve dayanışma kavramının da herkese örnek olacak şekilde ülkemizde örnek olması bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Bugün paylaşmanın hazzını birlikte yaşıyoruz.”

IMG-20221210-WA0013
"VEREN DE ALAN DA MUTLU"
Başkan Bekdemir “Yardımlaşmayı, dayanışmayı, bu davranışı en iyi yapabilecek insanlar bizleriz. Neticede ‘Komşusu aç yatarken tok olan bizden değildir’ diyen bir Peygamber’in ümmeti, ‘Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir’ diyen bir önderin takipçileriyiz. Bu kültürün bizlerde yerleşik olması çok önemlidir. Kampanya ile yüzlerce çocuğumuzun yüzü güldü. Kampanya vesilesi ile bizlerde paylaşmanın, dayanışmanın güzel birlikteliğini yaşıyoruz. Kadim bir geleneği devam ettirmek için bizler aracı olduk. Yüzlerce gönüllü sayesinde yüzlerce çocuğumuzun yüzünün gülmesini sağladığımız için çok mutluyum. İş insanları olarak güzel projemizin finalinde sizlerle dostluk ve kardeşliği pekiştiren final müsabakasıyla bir aradayız. Katılımlarınız için hepinize ayrı aynı teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

IMG-20221210-WA0012
KUPALARI VERİLDİ
Zafer Bekdemir’in selamlama konuşmasının ardından dostluk maçı oynandı. Milli oyuncular ve şehir protokolünün keyifli mücadelesinin ardından Sosyal Sorumluluk Projesine destek veren, turnuvaya katılan SakaryaGİAD üyelerine, şehir protokolüne ve millilere fidan dikim sertifikaları verildi. SakaryaGİAD katılımcılara plaket takdim etmek yerine katılımcılar adına fidan bağışı yaparak ağaç dikmenin önemine vurgu yapmayı ihmal etmedi. Futbol liginin şampiyonu, ikincisi ve üçüncü kupalarını aldıktan sonra gecenin anısına hatıra fotoğrafı çekilerek program sona erdi.

IMG-20221210-WA0005

IMG-20221210-WA0003

IMG-20221210-WA0010

IMG-20221210-WA0009

IMG-20221210-WA0008

IMG-20221210-WA0006