Sakarya Büyükşehir Belediyesi, yol yenileme ve asfalt çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Özellikle kentin merkezinde yer alan ve şehrin geçmişini yansıtan cadde ve sokaklar üzerinde büyük bir hassasiyetle çalışan Büyükşehir, bir çalışmanın daha sonuna geldi. Çark Caddesi üzerinde yer alan 'Kafeler Sokağı' olarak bilinen Hüseyin Rahmi Sokak'ın yürüyüş yolu baştan sona yenilendi. 

kafeler_sokagi2-2

570 metrekare alana baskı beton
Kısa bir süre içinde kazısı yapılan ve altyapısında bazı yenilemeler yapılan sokağa yeni bir beton yol inşa edildi. Daha öncesinde deforme olan ve kötü bir görünüme dönüşen sokakta 570 metrekarelik alana yeni baskı beton yol inşa edildi. Çalışmanın sonunda sokağın belirli bölümlerinde ise boyama yapıldı. Sürecin tamamlanmasından sonra yeniden yaya trafiğine açılan sokak temiz ve güzel bir görüntüye kavuştu. 

kafeler_sokagi3-2

kafeler_sokagi4-1

Kafeler Sokağı yeni yüzüne kavuştu
Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, "Sakarya'mızda geçmiş tarihlerin hatıralarını yaşatan sembol noktalarımızın yenileme ve güzelleştirme çalışmalarına ara vermiyoruz. Deformasyonun oluştuğu Çark Caddesi Kafeler Sokağı'nda da işlemlerimiz kısa sürede tamamlandı. Her gün yüzlerce vatandaşımızın gelip geçtiği, vakit geçirdiği sokağımız yeni yüzüyle güzel bir görünüme kavuştu. Hayırlı olsun" denildi.