“Sakarya’nın kalkınması, milletimizin refahı için yorulmadan çalışacağız” “Sakarya’nın kalkınması, milletimizin refahı için yorulmadan çalışacağız”

ÖZGÜR VE DEMOKRATİK
Kadınların toplumdaki konumunun, bir ülkenin gelişmişlik düzeyini gösteren önemli bir gösterge olduğuna dikkat çeken Türk Kadınlar Birliği Sakarya Şubesi Başkanı Tevhide Yağan, kadınların artık STK'lar ve kadın hakları konusunda bilinçli bir şekilde toplumda yer aldığını belirtti.

Konuşmasında, Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ilke ve devrimlerinin önemine vurgu yapan Yağan, şiddetsiz, özgür ve demokratik bir dünya dileğinde bulundu.

"HER ŞEY KADININ ESERİDİR"
Yağan, "8 Mart, kadın mücadelesinin büyüklüğünü ve gücünü topluma hatırlattığı gündür. Kadınların, Toplum içindeki konumu ülkeler için bir gelişmişlik düzeyi göstergesidir. Kadınlarımız her alanda güçlü bir şekilde, STK'ları ve kadın hakları konusunda bilinçli bir şekilde toplumda yerini almaktadır. Türk kadını, Atatürk’ün vermiş olduğu eşitlik ilkesine inanarak 'dünya üzerinde gördüğünüz her şey, kadının eseridir' görüşüyle hareket etmektedir" ifadelerine yer verdi.

HAK VE HUKUK MÜCADELESİ
Yağan, "Günümüzde artık kadınların toplumun her alanında olması, hak ve hukuk mücadelesi değil, birbirini tamamlayan, birbirine destek olan dünya görüşüne sahip olmasıdır. Bu nedenle kadınlar vardır ve var olacaktır. Bizler, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ilke ve devrimlerinin yol haritamız olduğunu ısrarla tekrarlıyor, şiddetin olmadığı, özgürlüklerin kısıtlanmadığı, gerçek demokrasinin yaşandığı bir dünya diliyoruz. Var Olma mücadelemizin günü kutlu olsun" dedi.