Adapazarı'nda, Küçürek öykü yazarı-Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Arzu Özdemir başkanlığı ve Şair Nursel Camcı, Deneme yazarı Filiz Toklu ve Yemek Yazarı Gülsen Yıldız yönetiminde bir araya gelen Sakaryalı kadın yazarlar, ilk etkinliklerine imza attı. 

Filiz Toklu'nun sunumunu gerçekleştirdiği etkinliğin açılış konuşmasını yapan oluşumun başkanı Arzu Özdemir, “Kadın kadının kurdu değil yurdu olmalıdır. Bu nedenle bu şehirde yaşayan 20 kadın şair ve yazar bir araya geldik. İlk etkinliğimize, müsait olan 10 şair ve yazar katılabildi. Her ay bir etkinlik düzenlemeyi arzu ediyoruz. Bizleri bir araya getiren ve kadın yazarların hak ettiği yeri alması için bizler kadar çalışan TYB Sakarya Şubesi Başkanı Yazar Fahri Tuna'ya da teşekkür ediyorum. Yaşasın kadınların birlikteliği” dedi. 
kadin_yazarlar2

Açılış konuşması sonrası alfabetik sırayla Küçürek öykü yazarı Arzu Özdemir, öykü yazarı Elif Yıldız, Deneme yazarı Filiz Toklu, Yemek yazarı Gülsen Yıldız, Şehir yazarı ve araştırmacı Necla Dursun, Roman yazarı Neslihan Cebesoy, Şair Nursel Camcı, Şair Selma Meriç, Deneme yazarı Semra İmamoğlu ve Masal yazarı Tülay Sayan, eserlerinden örnekler seslendirdi.

Sakarya edebiyat tarihinde bir ilke imza atılan etkinliğin sonunda TYB Sakarya Şubesinin programına katılan 10 kadın şair ve yazara teşekkür belgelerini, TYB Sakarya Şubesi Başkanı Fahri Tuna ile TYB Sakarya Kadın Yazarlar Birliği Başkanı Arzu Özdemir birlikte takdim etti.