Sakarya Büyükşehir’den önemli açıklama Sakarya Büyükşehir’den önemli açıklama

Tes-iş Genel Başkanı İrfan Kabaloğlu’nun katılımıyla, 17 Nisan tarihinde gerçekleştirilen TÜRK-İŞ Genel Merkez Yönetim Kurulu toplantısında, Tüzük hükmü çerçevesinde yeniden görev dağılımı yapıldı. Yeni görev dağılımına göre; 3-4 Kasım 2022 tarihlerinde gerçekleştirilen TES-İŞ 12. Olağan Genel Kurulunda TES-İŞ Genel Başkanlığına seçilen İrfan Kabaloğlu, Teşkilatlandırma İşlerinden Sorumlu TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı oldu.
Irfan Kabaloglu2

Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay yaptığı açıklamada, “Ebediyete intikal eden ve aynı zamanda Türk Metal Onursal Başkanı olan Pevrul Kavlak’a bir kez daha Allah’tan (cc) rahmet, metal işçilerine, TÜRK-İŞ teşkilatına ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Sayın Kabaloğlu’na da yeni görevinde başarılar diliyor, yeni görevinin üyelerimize, TÜRK-İŞ teşkilatına, tüm emekçilere ve çalışma hayatına hayırlar getirmesini temenni ediyoruz” dedi. 

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay ve Koop İş Sendikası Genel Başkanı Eyüp Alemdar’ın ardından Tes-İş Genel Başkanı İrfan Kabaloğlu'nun da yönetime girmesiyle Türk-İş'te bulunan Sakaryalı sayısı 3 oldu.

Irfan Kabaloglu3