3 gün süren ve 15 ülkeden toplamda bin 370 sporcu kıyasıya bir rekabet içinde madalya kazanmak için minderde yerlerini aldı. 

97 MADALYA BÜYÜKŞEHİR'İN
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcuları da ‘Süper Minikler-Minikler-Yıldızlar-Ümitler-Büyükler’ kategorilerinde büyük bir başarıya imza atarak kürsüde yerini aldı. Toplamda 97 madalya alarak Sakarya’ya büyük bir gurur yaşatan Judo sporcularına, madalyalarını Başkan Ekrem Yüce takdim etti.

judo_turnuvasinda_buyuksehir_farki (1)
Başarıları dolayısıyla sporcu ve antrenörlerle tebriklerini paylaşan Başkan Yüce, spor şehri Sakarya’da ev sahipliği yaptıkları bir organizasyonu daha başarıyla tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

judo_turnuvasinda_buyuksehir_farki (3)
SAKARYA SPORLA İÇ İÇE
Konuşmasına sporcuları tebrik ederek başlayan Başkan Ekrem Yüce, “Müsabakaların hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu müsabakaların Sakarya’mızda olmasına imkân sunan Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Sakarya’mız tam anlamıyla bir spor şehri. Dünyaca ünlü bir unvana hak kazanmış bir şehir. İnşallah bu unvanı Kasım ayında Avrupa’dan alacağız. Dünya şehirleri arasında tamamen sporla bütün bir şehir edasıyla bu müsabakaları gerçekleştiriyoruz. Her ay Sakarya’mızda ulusal ve uluslararası müsabakalar gerçekleşiyor. Bu organizasyonlar artarak devam edecektir. Sporu ve sporcuyu çok seviyor, her zaman yanlarında olduğumuzu bir kez daha belirtiyorum” dedi.

judo_turnuvasinda_buyuksehir_farki (2)