Jandarma tarafından Hendek ilçesinde kurusıkı tabancaların ateşli silah haline getirildiği bir atölyeye baskın yapıldı, 3 kişi gözaltına alındı.

Alacak verecek meselesinden ev kurşunladılar! Alacak verecek meselesinden ev kurşunladılar!

Sakarya İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ile Hendek İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Hendek İlçesi Kazimiye Mahallesi'nde bir eve baskın yapıldı. Baskında, kurusıkı tabancaları teknik özelliklerini değiştirerek ateşli silah haline getirdiği ve sattığına dair duyum alınan M.D., H.G. ve B.K.isimli şahsılar yakalanarak gözaltına alındı.

jandarma_affetmedi3-1
Ev ve eklentilerinde yapılan aramalarda ise; 8 adet kurusıkıdan çevirme tabanca, 5 adet kurusıkı tabanca, 350 adet tabanca mühimmatı, 250 adet tabanca şarjörü, 56 adet kurusıkı tabanca mühimmatı, 224 adet tabanca namlusu, 210 adet tabanca yapımında kullanılan yay, üst kapak, kabza gibi çeşitli malzemeler, 600 adet boş kovan, 13 adet silah taşıma kutusu, 2 adet ruhsatsız av tüfeği, 50 adet av tüfeği mühimmatı, 2 adet pala ve balta, 50 gr. kubar esrar, 4 adet uyuşturucu madde kullanma aparatı, 1 adet hassas terazi, 1 adet video kayıt cihazı, 3 adet cep telefonu, 18 bin  tl suçtan elde edildiği değerlendirilen nakit para ile 3 adet kayıp/çalıntı/sahte plaka ele geçirildi. Olayla ilgili geniş çaplı inceleme başlatıldı.

jandarma_affetmedi4