SATSO Meclis Başkanı Talip Kuriş ve Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ev sahipliğinde, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda ekonomi gündemine yönelik fikir alışverişinde bulunuldu.
SATSO Meclis Başkanı Talip Kuriş, Sakarya iş dünyasının çatı örgütü olan SATSO’nun tüm siyasi partileri eşit yakınlıkta paydaşı olarak gördüğüne dikkat çekerek ekonomik anlamda sanayi, ticaret ve tarım politikaları konusunda ciddi beklentiler olduğunu, Türkiye’nin büyümesi ve gelişmesi yolunda üretime yapılacak yatırımın önemine vurgu yaptı.

iyi_parti_satso2
SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ise Sakarya’nın rekabetçi ve her anlamda üreten bir şehir olduğunu dile getirerek ülkenin tükettiğinden fazla üretecek potansiyele sahip olması için yatırımın önemi işaret etti. Sakarya’nın bu minvalde yol aldığını, tükettiğinden fazla üreten ve yatırımlara devam eden bir şehir olduğuna dikkat çekerek ekonominin makro anlamda iyi durumda olmasının iş dünyasının yeni yatırımları açısından önem arz ettiğini belirtti. Partiye fikirleri ve çalışma planları için teşekkür etti. 
Prof.Dr. Ümit Özlale ile Prof.Dr. Bilge Yılmaz ise yaptıkları konuşmalarda parti olarak hedefleri ve planlarına yönelik tanıtım gerçekleştirdiler. Sakarya’nın üretim anlamında ülkedeki başı çeken şehirlerden olduğuna ve bunda SATSO’nun da ciddi payının olduğuna vurgu yaparak İYİ PARTİ’nin ekonomi ve üretime yönelik çalışmalar içerisinde olduğunun bilgisini paylaştılar.