10 ili etkileyen depremin hemen ardından Kahramanmaraş’a giden Sakarya Büyükşehir Belediyesi arama kurtarma ekipleri, bölgede canların hayata tutunması için yoğun bir gayretle çalışıyor. Büyükşehir İtfaiyesi ile Büyükşehir Arama Kurtarma ekipleri, durdurak bilmeden yaşam belirtisi olan enkazlarda titiz bir çalışma yürütüyor. 

itfaiye_eri_o_anlari_anlatti2
Sakarya Büyükşehir Belediyesi ekipleri 116’ncı saatte inanılmaz bir kurtuluşu daha gerçekleştirdi. Kahramanmaraş Trabzon Caddesindeki Emek Apartmanı’nın enkazından 35 yaşındaki Adnan Yaşar, uzun uğraşlar sonrasında sağ olarak çıkarıldı. 

itfaiye_eri_o_anlari_anlatti3
Enkaz altından kurtarılan vatandaşın sedye ile ambulansa taşınması sırasında Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığında görevli Halil İbrahim Kuru, duygu dolu anlar yaşadı. Enkaz altından bir kişiyi daha canlı çıkarmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyen Kuru, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nde ben 15 yıldan beri itfaiyeciyim, 1999 depremini yaşadım. Çalışmamızı yaptık ve biraz duygusalız. Ne anlatayım bilemiyorum. Allah’a hamdolsun vatandaşımızı sağ olarak çıkardık. Sakarya Büyükşehir ve Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi el ele. Dua edin biz mutluyuz” dedi. Duygusal anlar yaşayan Kuru'nun güçlükle konuşması ise dikkatlerden kaçmadı.

itfaiye_eri_o_anlari_anlatti4

Sapanca’daki parklara yeni oyun gurupları Sapanca’daki parklara yeni oyun gurupları

itfaiye_eri_o_anlari_anlatti5