200 KİŞİLİK VARDİYA ARTIŞI
Söğütlü 3. Organize Sanayi Bölgesinde faaliyette bulunan ŞEN PİLİÇ A.Ş’ ye ziyarette bulunan Vali Çetin Oktay Kaldırım’ ı ŞENPİLİÇ A.Ş. Genel Müdürü ve CEO’su Aydın Başyurt karşıladı. Vali Çetin Oktay KALDIRIM işletmenin üretim süreçleri hakkında bilgi aldı. Genel Müdür Aydın Başyurt; ŞEN PİLİÇ’ in Türkiye’nin lider piliç eti üreticisi durumunda olduğunu, İstanbul Sanayi Odası’nın Türkiye’nin En büyük ilk 100 Sanayi Kuruluşu içinde 71. sırada bulunduğunu, başta Irak olmak üzere Gürcistan, Körfez Ülkeleri, Türki Cumhuriyetleri, Libya, Tacikistan ve Azerbaycan dâhil 30 ülkeye ihracat gerçekleştirdiğini belirtti.

İLK 50 BÜYÜK ŞİRKET ARASINDA

Ayrıca, ŞENPİLİÇ’ in doğrudan 3.700 ve dolaylı olarak 30.000 kişiye istihdam sağladığını, istihdamda ise ilk 50 büyük şirket arasında yer aldığını hatırlattı.  Genel Müdür Aydın Başyurt; “İşletmede açılan dördüncü vardiya ile İŞKUR tarafından temin edilen 200 kişi ilave istihdam olarak işe başlamışlardır. İşe alma sürecinde işçilerin teminine aracılık eden ve Kurumda iş görüşmesi fırsatı sunan İŞKUR’ a bizde teşekkür ederiz”  İfadesinde bulundu.

4-7
TEŞEKKÜR BELGESİ
Vali Çetin Oktay Kaldırım’ ın fabrika ziyaretlerine, Söğütlü Kaymakamı Cevat Gün, Söğütlü Belediye Başkanı Koray Oktay Özten, Söğütlü OSB Bölge Müdürü İsmet Altunışık ile İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya da eşlik etti. İlimizin işgücü potansiyelini değerlendirerek, istihdama, üretime ve ihracata yönlendirmek suretiyle 200 kişilik ilave istihdam sağlayan Şenpiliç Gıda Sanayi A.Ş. ye teşekkür belgesi takdim etti.

3-16
263.358 BİN KİŞİ OLDU

Vali Çetin Oktay KALDIRIM; “SGK kayıtlarına göre de İlimizin sigortalı sayıları her geçen ay artmaktadır. İlimizin covid-19 öncesi Ocak-2020 ayında 210.493 olan sigortalı çalışan sayımız, Haziran-2022 ayı itibariyle 263.358 kişi olmuştur. Diğer bir ifadeyle, covid-19’ a rağmen geçen 2,5 yıllık süreçte çalışan sayımızda yaklaşık 53 bin kişilik artış olmuştur” değerlendirmesinde bulundu.