Başkan Bürtek açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Öncelikle şunu belirtmek isterim ki; şu ana kadar basında çıkan hiçbir haber benim onayımla basına verilmemiştir. Konu ile ilgili bir yerlerden bir şeyler duyup bizi arayanlar oldu. Bu aramaların neticesinde yaptıkları haberlerden ibarettir bunlar. Evet geçtiğimiz hafta Cumartesi günü Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan yardımcımız Tevfik Eren bey bizlerle görüşmek için Sakarya’ya geldi. İçeriği partimizde kalsın, bir İlçe Başkanımız ve Kadın Kolları Başkanımız ile yaşanan gerek benim, gerekse İl yönetimindeki arkadaşlarımın bir takım rahatsızlıkları söz konusu idi. Bu konu daha önce genel Merkeze iletilmişti.  

IMG-20220831-WA0015

Konu Genel Merkez nezdinde değerlendirilmiş ve her ikisinin de görevden alındığı bu toplantıda bize Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan yardımcımız Tevfik Eren bey tarafından söylenmiştir. Bunun akabinde bizlere yapmış olduğumuz hizmetler için teşekkür edildi. Bayrağı yeni bir arkadaş teslim etmenin daha iyi olacağı söylendi. Biliyorsunuz ki biz Sakarya ili olarak Türkiye genelinde en iyi çalışan 5 il ve İlçeden birisi olmuştuk. Bu çalışmamıza rağmen bizlere böyle söylenince ben bu durumdan memnun olmadığımı söyledim. Bunun neticesinde de bayrağı Tevfik Beye teslim etmek anlamında istifa edeceğimi söyledim.

İl yönetimimiz 57 kişiden oluşmaktadır. Bu 57 arkadaşımızın 51 tanesi bu toplantıda hazır bulundular. Benim istifa edeceğimi duyunca; biz il Başkanımız Ömer Faruk Bürtek ile beraber geldik, beraber gideriz, diyerek onlarda istifalarını sundular. Bu konuda göstermiş oldukları hassasiyetten dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.  Dolayısıyla biraz nahoş bir durum olsa da biz bu görevi; İlayi kelimetullah adına Büyük Birlik Partisi çatısı altında Allah rızası için yaptık. Bundan sonrada bize yakışanı yapmak adına kenarı çekilmesini de biliriz.  Büyük Birlik Partisi İl Başkanı olarak atanan arkadaşı tanırım, kendisi değerli bir abimizdir. Kendisine ve yeni kuracağı İl yönetimine başarılar diliyorum.  Hepinizi Allaha emanet ediyorum.”