Sakarya Büyükşehir Belediyesi ‘AnadoluyuzBiz’ projesi kapsamında Isparta’dan gelen gönüllülere yönelik yangın eğitimi düzenledi. Son zamanlarda artan orman yangınlarıyla mücadele konusunda düzenlenen eğitimlerle farkındalık oluşturmayı amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, 40 kişilik gruba İtfaiye Daire Başkanlığı’nda teorik ve uygulamalı yangın eğitimi sundu.

Isparta_dan_gelen_40_gonulluye_yangin_egitimi (2)
18-23 yaş aralığındaki gençlerin katılım sağladığı eğitimlerde, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’ndan uzman ekipler bilgi paylaşımında bulundu. Katılımcılara yangın anında neler yapılması gerektiği, yanıcı-yakıcı maddelere yaklaşım kuralları, yangının en kısa sürede söndürülmesi tekniği, yangının çeşitleri, söndürme ekipmanlarının kullanımı ve kahraman itfaiye personellerinin yangınlarda kullandığı araç-gereçlerin tanıtımı ile ilgili detaylı bir sunum yapıldı.

Isparta_dan_gelen_40_gonulluye_yangin_egitimi (3)
ÇOK YÖNLÜ EĞİTİM
Konu ile ilgili Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Isparta’dan gelen 18-23 yaş arası 40 kişilik gruba çok yönlü olarak eğitimler verilmiştir.Katılımcılara yangın anında neler yapılması gerektiği, yanıcı-yakıcı maddelere yaklaşım kuralları, yangının en kısa sürede söndürülmesi tekniği, yangının çeşitleri, söndürme ekipmanlarının kullanımı ve kahraman itfaiye personellerinin yangınlarda kullandığı araç-gereçlerin tanıtımı ile ilgili detaylı bir eğitim aldı. Eğitim ilk bölümünü teorik eğitimlerle tamamlayankatılımcılar, daha sonra yakılan kontrollü ateşi söndürme ve gaz kaçağı esnasında çıkan ateşin hangi açıdan ve nasıl söndürülmesi gerektiğiyle ilgili eğitimler verildi” ifadeleri yer aldı.

Tarım İl Müdürlüğünden  eş zamanlı denetim Tarım İl Müdürlüğünden eş zamanlı denetim

Isparta_dan_gelen_40_gonulluye_yangin_egitimi (4)