YOĞUN KATILIM

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Ormanpark’ta gerçekleştirilen programa katıldı.Kuran-ı Kerim tilaveti, ilahiler ve semazen gösterisi eşliğinde gerçekleşen ve oldukça yoğun bir katılımın gerçekleştiği programaSakarya İl Müftüsü Mehmet Aşık, Adapazarı İlçe Müftüsü Bilal Albayrak, SİMDER Başkanı Yahya Bakır ve din görevlileri katıldı.

2-937

AK Gençlik kaza kurbanı başkanı unutmadı AK Gençlik kaza kurbanı başkanı unutmadı

ŞEHRİN YENİ EĞİTİM KÜLLİYESİ

1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftasını kutlayarak sözlerine başlayan Başkan Yüce, “Bizler ilk emri oku olan bir dinin mensuplarıyız. Dinimizde her fırsatta eğitime önem verilmesi gerektiği bildiriliyor. Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum düsturuyla hareket eden bir dine mensubuz. Bu anlamda, en önce ilmi geniş, ahlaklı ve erdemli gençlerimiz yetişsin istiyoruz. Bu vesile ile gençlerimiz için var gücümüzle çalışıyoruz. Çalışmalarımızdan bir tanesi de, İmam Hatip Liselerimiz. İmam hatip okullarımız gençlerimize ahlakı, dürüstlüğü, çalışmayı, sevmeyi, muhabbeti öğretiyor. Nice isimler bu okuldan yetişmiş, milletimize ve ülkemize hizmetleri olmuş, olmaya da devam ediyor. Rabbim bizlere böyle bir fırsat sundu ve özlemini duyduğumuz eski Anadolu İmam-Hatip Lisemizi Sakarya’mıza kazandırmak için harekete geçtik. Tamamen deprem yönetmeliğine uygun 48 derslikli yeni İmam Hatip Lisemizi inşallah en kısa zamanda tamamlayarak eğitim yuvamızın açılışını gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

1-1263

TEMELİ NİTELİĞİNDEDİR

Yüce, “Ahiret hayatı için ektiğimiz ibadetlerimizin yuvası da camilerimizdir. Camiler birer ibadet mekânı olmakla beraber, her yaştan insana Kur’an ve din eğitimi verilebilmesi nedeniyle ayrıca bir eğitim kurumudur. Din görevlilerimiz ise bizlere yön veren rehberlerdir. Bu duygu ve düşüncelerle bütün din görevlilerimize sağlık ve başarı diliyor, ahirete irtihal eden tüm din görevlilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Diyanet İşleri Başkanlığımızın tüm mensuplarına hizmetleri için hemşerilerim adına tekrar teşekkür ediyor, Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı tebrik ediyorum” diye konuştu.

5-485

SÜREGELEN BİR ÖNEME SAHİPTİR

Sakarya İl Müftüsü Mehmet Aşık ise, “1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftanızı kutluyorum. Din adamlarının rolü ve önemi bizim tarihimizden süregelen bir öneme sahiptir. Milli mücadelede din adamlarının rolü oldukça büyüktü. Bu belgelerle de sabittir. Bizim kültürümüz cami merkezlidir. İnşallah bizler bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da din adamları olarak bu topraklarda görevimizi yapmaya devam edeceğiz. Ben bu vesile katkılarından dolayı Başkanımız SayınEkrem Yüce’ye ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.

3-831