AÇIKLAMA YAPTI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün açıkladığı “İlk Evim İlk İşyerim” projesi, büyük yankı uyandırdı. 500 bin konut ve 50 bin işyeri inşa edilmesini içeren ayrıca içerisinde 250 bin arsa da bulunan dev proje ile ilgili  AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, açıklamalarda bulundu.

Atabek açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkemizin her yerinde, yüz binlerce yeni sosyal konutun, konut arsasının ve iş yerinin inşa sürecini başlatıyoruz Başvuruları yarın itibarıyla başlayacak ve ekim sonuna kadar sürecek sosyal konut projesinin ilk temelini yılbaşında atıyoruz."

"ONLAR DA UNUTULMADI"
"Bu kampanyamıza İstanbul'da hane geliri 18 bin liranın, diğer illerde 16 bin liranın altında olan her vatandaşımız başvurabilecektir. Sosyal konut projemizin ilk etabını oluşturan 250 bin sosyal konut, 250 sosyal konut arsası ve 10 bin iş yerini 2 yılda kullanıma sunmayı planlıyoruz. Sosyal konut projesi kapsamındaki konutlardan 50 bini İstanbul'da, 18 bini Ankara'da, 12 bin 500'ü İzmir'de inşa edilecektir. Şehit yakınları ve gazilere 12 bin 500, engelli vatandaşlarımıza yüzde 5'e denk gelen 12 bin 500 konut, emeklilere ise 50 bin konut kontenjan ayırıyoruz.”