Şubat ayında gerçekleşen deprem felaketleri nedeniyle ileri bir tarihe ertelenen İKAF’23 alınan karara göre 4-5 Mayıs tarihlerinde Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsünde düzenlenecek. Fuarda Türkiye’nin lider firma, kurum ve kuruluşları iş ve staj başvuruları almak, kariyer etkinlikleri gerçekleştirmek için öğrencilerle bir araya gelecek. Öğrenciler İKAF’23 süresince iş ve staj imkanlarının yanı sıra düzenlenecek söyleşiler, eğitimler, atölye çalışmaları ve örnek olay incelemeleri ile sektörün öncü isimleri ile buluşma fırsatı yakalayacak.

Savaşçı’dan LGS öncesi öğrencilere önemli tavsiyeler Savaşçı’dan LGS öncesi öğrencilere önemli tavsiyeler

İKAF’23 İLE PEK ÇOK İŞ VE STAJ OLANAĞI GENÇLERLE BULUŞACAK
Anadolu Üniversitesi ev sahipliğinde 19 paydaş üniversitenin (Afyon Kocatepe, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri, Bilecik Şeyh Edebali, Bolu Abant İzzet Baysal, Bursa Teknik, Bursa Uludağ, Düzce, Eskişehir Osmangazi, Eskişehir Teknik, Gebze Teknik, Kocaeli, Kocaeli Sağlık ve Teknoloji, Kütahya Dumlupınar, Kütahya Sağlık Bilimleri, Mudanya, Sakarya Uygulamalı BilimlerSakarya, Yalova ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversiteleri) katılımıyla gerçekleştirilecek. İç Anadolu Bölgesinin en büyük kariyer fuarı olan İKAF’23’e Türkiye’deki tüm üniversite öğrencileri ve mezunlarının yanı sıra sektöründe lider yüzlerce firma, kurum ve kuruluşun katılımı öngörülüyor.

DOLU DOLU BİR KARİYER FUARI DENEYİMİ
Düzenlenecek fuarla ilgili görüşlerini dile getiren Anadolu Üniversitesi Rektörü ve İKAF Danışma Kurulu Başkanı Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, “4-5 Mayıs tarihlerinde Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleştireceğimiz İKAF’23 için büyük bir titizlikle hazırlandık. Kurum ve kuruluşları ülkemizin genç yetenekleri ile buluşturmak için İKAF’23’e davet ettik. Bu kadar geniş katılımlı bir organizasyonda öğrencilerimizi de dolu dolu bir kariyer fuarı deneyimi bekliyor” dedi.

ÖNCE ÜYELİK!
Fuara katılacak olan öğrencileri ve mezunların öncelikle henüz üye olmamışlarsa Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin öğrenci ve mezunların nitelikli istihdamına katkı sağlamak amacıyla geliştirdiği 'Yetenek Kapısı'na yetenekkapisi.org web adresinden üye olmaları gerekiyor.