YÜZDE 300!
Enflasyonun yüzde 90'a dayandığı Türkiye'de yasal takibe takılan vatandaş oranı rekor kırmaya devam ediyor. İcra dosya sayısı 24 milyonu aştı. Adalet Bakanlığı yeni daireler açmaya başladı. Ardahan, Tunceli ve Bayburt dışındaki illerde birden fazla icra dairesi açılmasına izin verildi. CHP'li Güzelmansur, "İcra dosyalarındaki artış oranı neredeyse yüzde 300” dedi.

24 MİLYONU GEÇTİ!
Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre, icra dairelerindeki dosya sayısı, son bir yılda 1 milyon 466 bin adet artarak 24 milyonu geçti. Borcunu ödeyemediği için yasal takibe girenlerin sayısı da bir önceki yıla göre yüzde 83 arttı. Bu nedenle vatandaşlara yönelik haciz işlemlerine yetişmekte zorlanan icra dairelerinin sayısı artırılacak.

YÜZDE 83 ARTTI!
Türkiye Bankalar Birliği'nin raporlarına göre Ağustos 2022 itibarıyla kredi veya kredi kartı borcunu ödememiş olanlardan, 4 milyon 200 bin kişinin borcu devam ediyor. 2022'nin ilk beş ayında borcunu ödeyemediği için yasal takibe girenlerin sayısı, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 83 arttı.