Sakarya'nın tanınan iş insanlarından Hüseyin EkşiMilliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Yaptığı başvurunun ardından açıklamalarda bulunan Ekşi, "Sakaryalı hemşerilerim hepinizi canı gönülden selamlıyorum. Ülkemiz 14 Mayıs’ta tarihinin en önemli seçimlerinden birini yapacak. Ülkemizin ve dünyamızın karşı karşıya olduğu ve hepimizin net olarak gördüğü bu atmosferde niyetimiz tarafımızı belli etmek. Bu yükü yüklenenlere destek olmak. Sakarya’mızın doğasıyla, havasıyla, kültürel değerleri ve insanı ile hak ettiği değere ilerlemesine katkı sunmak adına, yapmış olduğumuz istişareler sonucunda mensubu olduğum Milliyetçi Hareket Partisi’nden Sakarya Milletvekili aday adayı olduğumu sizlere duyurmak istiyorum. Niyetimiz hayır, rabbim akıbetimizi de hayır eylesin inşallah" ifadelerini kullandı.

Huseyin_Eksi_MHP_aday_adayligi_basvurusunda_bulundu (2)
Hüseyin Ekşi kimdir?
Mali Müşavir olan Hüseyin Ekşi 1983 Kocaali doğumludur. İlköğretimini Kocaali Hürriyet İlköğretim Okulu'nda, Liseyi Kocaali Abidin Serhoş Ç.P. Lisesi'nde ve Lisansını ise Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nde yapmıştır. Lisans öğrencilik döneminde; Türkiye Öğrenci Konseyleri Genel Başkan Yardımcılığı, Gazi Üniversitesi Öğrenci Konseyi Konsey Başkanlığı, Gazi Üniversitesi Senato ve Yönetim Kurulu Üyeliği, Öğrenci Konseyi Fakülte Temsilciliği ve Kamu Yönetimi Araştırma Topluluğu Başkanlığı görevinde bulunmuştur.

Meslek hayatında ise; KOOP-İŞ Sendika Uzmanlığı, Kredi Yurtlar Kurumu Yönetim Memurluğu, Maliye Bakanlığı Vergi Müfettişi ve Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Sakarya Denetim Daire Başkan Yardımcılığı görevi yapmıştır.

6'lı masa sona erdi! 6'lı masa sona erdi!

Huseyin_Eksi_MHP_aday_adayligi_basvurusunda_bulundu (1)
Sivil Toplum faaliyetlerinde de bulunan Ekşi; Sakarya Rizeliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı, Sakaryaspor Mali Danışmanlığı ve Denetim Kurulu Üyeliği ile Kocaali Sahilspor Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulunmuştur.

Hüseyin Ekşi, Sakarya Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Türk Eğitim Sen Üniversite Temsilcisi olan Esin Ekşi ile evli ve 3 çocuk babasıdır.

Huseyin_Eksi_MHP_aday_adayligi_basvurusunda_bulundu (3)