Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi, yaz dönemine etkinliklerle hızlı bir giriş yaptı. İlk haftası geride kalan yaz etkinliklerinde neredeyse her günde bir etkinlik yer alıyor. ‘Bu Yaz Bizimle Başka Olacak’ sloganıyla kolları sıvayan AGD, her sene olduğu gibi bu sene de Sakarya’nın dört bir yanında şehrin gençlerine hizmet vermeye devam ediyor. 
agd_etkinlik2

Yaz Etkinliklerinin ilk haftasını değerlendiren Koordinatör Muhammed Öztopaloğlu etkinliklerin hız kesmeden devam edeceğini belirtti.
Öztopaloğlu, sistemli ve bol etkinlikli bir program hazırladıklarını söyleyerek, “Yaz Etkinlikleri için arkadaşlarımızla çok ciddi bir hazırlık yaptık. Birçok toplantı ve yoğun çalışmanın sonunda hem velilerimizin hem de öğrencilerimizin istifadesine sunduğumuz kaliteli bir program ortaya çıktı. Etkinliklerimize katılan öğrenci ve velilerimiz en başta ne ile muhatap olduklarını biliyorlardı. Hazırladığımız kitapçık sayesinde sistemli bir eğitim veriyoruz. 
agd_etkinlik3
Hayatla iç içe öğrencilerin sıkılmadan öğrendiği bir ortam kurmaya gayret ediyoruz. Program dâhilinde öğrencilerimiz geçtiğimiz hafta şehrin geleneğini benimsemiş tecrübe sahibi isimlerle bir araya geldi. Adapazarı İlçe Din İşleri Uzmanı Hüseyin Köroğlu, Serdivan İlçe Vaizi Murat Mutlu hocalarımız öğrenci kardeşlerimize tecrübelerini aktardılar. Ayrıca değerli AFAD yetkilileri öğrencilerimizle buluşarak tecrübelerini aktardırlar. Bu sayede öğrenciler büyüklerinin yaşam deneyimlerinden istifade ettiler.
agd_etkinlik7
Öğrencilerimizle elimizden geldiğince ilgilenmeye devam ederken velilerimizi de ihmal etmiyoruz. İlk haftamızda velilerimizle bir toplantı gerçekleştirdik. Eğitim modelimizi ne yapmak istediğimizi aktardık. Etkinlik süreçlerimiz hakkında değerlendirmelerde bulunduk. Güzel bir buluşma oldu. Vakitlerini ayırarak toplantıya iştirak eden velilerimize teşekkür ediyorum” dedi.
agd_etkinlik4

NASREDDİN HOCA GÖLE MAYA ÇALDI
Sınıf duvarlarının içinde tıkılıp kalmadıklarını belirten Öztopaloğlu, “Elimizden geldiğince öğrencilerimizi tabiatla buluşturuyoruz. Cuma namazı sonrasında etkinliklerimize katılan bütün öğrencilerimizle birlikte millet bahçesinde buluştuk. Gençler lunaparkta doyasıya eğlendiler. Oyun sonrası Ömer Bektaş hocamız Nasreddin hoca kostümüyle gençlerimize hitap etti. Nasreddin Hoca ile göle maya çalma hikâyesini canlandırdılar. Unutamayacakları bir günü geride bıraktık” diye konuştu.
agd_etkinlik6

“HIZ KESMEDEN DEVAM EDECEĞİZ”
Bundan sonraki süreçte de verimli programlarla hız kesmeden devam edeceklerini söyleyen Öztopaloğlu, “Etkinlilerimize evlatlarını göndererek bizleri yalnız bırakmayan kıymetli velilerimize ve yapılan programlarda büyük bir özveri ile çalışıp gayret gösteren ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

agd_etkinlik5